Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Wybierz zawód z przyszłością! ZSZiO w Biłgoraju zaprasza (audio)

Nowoczesne pracownie, praktyczne zajęcia u lokalnych pracodawców, stypendia, staże i wyjazdy zagraniczne to tylko niektóre z atutów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Od przyszłego roku szkolnego ruszają również nowe kierunki.

- Reklama -

Adam Balicki, dyrektor ZSZiO w Biłgoraju (nagranie audio): 

urząd MArszałkowski projekt

– W przyszłym roku szkolnym chcielibyśmy rozpocząć kształcenie w dwóch nowych atrakcyjnych kierunkach na poziomie technikum. Będzie to technik spawalnictwa oraz technik stylista. Technik spawalnictwa jest zawodem szczególnie poszukiwanym, którego brakuje zarówno na rynku lokalnym, krajowym, jak i europejskim. Z kolei technik stylista łączy ze sobą zawody: technik przemysłu mody oraz technik usług fryzjerskich i kosmetologii – mówi Adam Balicki, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. – Na poziomie Szkoły Branżowej I Stopnia chcielibyśmy utworzyć kształcenie na takich kierunkach jak: fryzjer, cukiernik i przetwórca mięsa. Ten kierunek będziemy prowadzili z zakładami mięsnymi Wasąg, ponieważ niedawno podpisaliśmy umowę patronacką. Uczniowie w tej klasie będą mieli status pracowników młodocianych, będą odbywali zajęcia praktyczne w zakładach mięsnych. Będą otrzymywali wynagrodzenie oraz mogli starać się o stypendium, a po skończeniu szkoły będą mieć zapewnioną pracę – dodaje dyrektor Balicki.

Nauka to również udział w konkursach 

Uczniowie biorą udział w licznych konkursach, w których odnoszą sukcesy, często ogólnopolskie. Na ten temat mówi Joanna Gałczyńska, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Przemysłu Mody (nagranie audio):

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jak szkołę oceniają sami uczniowie? 

O nauce w tej szkole mówią Anastazja, Hanna Paszko oraz Maciej Karp (nagranie audio):

Co wyróżnia szkołę? 

ZSZiO posiada nowoczesne pracownie wyposażone w maszyny numeryczne, procesory (technikum mechaniczne). Optymalnie i nowocześnie wyposażone pracownie: kelnerska i gastronomiczna (piec konwekcyjny) pozwalają na przygotowanie różnorodnych potraw o wysokiej jakości i niepowtarzalnym smaku. Z kolei w pracowni reklamy uczniowie nabywają umiejętności obsługi programów graficznych, drukarki 3D, sprzętu audio-video oraz drona. Sprzęt ten służy uczniom, aby potrafili go wykorzystywać w przyszłości. O jakość kształcenia dba doświadczona kadra zarówno przedmiotów ogólnych, jak i zawodowych. – Warunkiem wysokiego poziomu kształcenia zawodowego jest pokazywanie uczniom tego, co jest najlepsze w tych zawodach, nie tylko w naszym regionie, ale również pokazywanie jak wyglądają studia w tym zawodzie np. w Lublinie czy Warszawie oraz jak wygląda agencja reklamowa w Polsce czy w Pradze – podsumowuje Adam Balicki.  

Uczniowie ZSZiO w Biłgoraju mają możliwości odbywania ciekawych praktyk zagranicznych. W ramach projektu ERASMUS mogą wyjechać do Czech, Hiszpanii czy Portugalii, nabywając w ten sposób nowe doświadczenia oraz umiejętności językowe. Całą ofertę szkoły zobaczyć można na stronie internetowej http://www.zszio.lbl.pl/.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.