- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wybierasz szkołę? Skorzystaj z doradztwa

Jesteś w liceum/technikum i zastanawiasz się, co dalej? A może w tym roku zdajesz maturę? Obserwujesz to, co dzieje się na świecie i nie wiesz, jaki kierunek wybrać, żeby nawet w czasach kryzysu mieć dobrą i pewną pracę?

- Reklama -

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Biłgoraju zachęca do udziału w wydarzeniu wspierającym w wyborze zawodu, kierunku studiów i uczelni wyższej. Internetowy Live, czyli transmisja na żywo będzie prowadzona 23 kwietnia. Mimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa możesz w nim aktywnie uczestniczyć. Organizatorem wydarzenia są Perspektywy Women in Tech, aby zarejestrować swój udział

kliknij tutaj.

urząd MArszałkowski projekt

Warto wiedzieć, czym są kierunki „wirusoodporne”? Jak wyjaśniają organizatorzy wydarzenia, są to takie kierunki, które w przyszłości pozwalają na pracę w zawodach kluczowych dla biznesu i gospodarki. Kierunek jest „wirusoodporny”, jeśli daje możliwość pracy zdalnej, rozwija kompetencje przyszłości oraz pozwala zdobyć twardą wiedzę i praktyczne umiejętności.

23.04.2020 (czwartek) w godzinach 14.00-17.30 możesz zobaczyć przykłady kierunków „wirusoodpornych” i zapoznać się z tym, jak w praktyce wyglądają te studia i co można po nich robić. Wydarzenie będzie prowadzone w Internecie na żywo. Po wcześniejszym zarejestrowaniu się możesz brać w nim udział, zostając w domu. W programie:

  • Krótkie debaty i interaktywne wystąpienia – organizatorzy wydarzenia w ciekawy
    i przystępny sposób razem ze studentkami, uczelniami z całej Polski
    i przedstawicielami dużych technologicznych firm, opiszą przyszłościowe kierunki studiów oraz powiedzą, co konkretnie możesz po nich robić.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

  • Prosto o kierunkach – na konkretnych przykładach zostaną wyjaśnione skomplikowane nazwy kierunków, o co w nich chodzi i dlaczego są „wirusoodporne”.
  • Wirtualne stoiska online – uczelnie z całej Polski będą prowadzić konsultacje oraz odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji, uczelni i różnych kierunków.

Więcej szczegółów, tj. program wydarzenia i nazwy uczelni wyższych przygotowujących wirtualne stoiska, znajduje się na stronie internetowej organizatora wydarzenia.

Perspektywy Women in Tech – jest częścią Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. To organizacja pozarządowa non-profit, specjalizująca się we wspieraniu młodych ludzi w podejmowaniu najważniejszych decyzji, takich jak wybór zawodu, szkoły i uczelni oraz w budowaniu jakości polskiego szkolnictwa średniego i wyższego. Natomiast kampania „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!” jest projektem promującym kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet.

      Magdalena Szwed, psycholog 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.