- Reklama -

- Reklama -

„Wybieraj życie, byś żył” – Młodzieżowa Droga Krzyżowa (audio)

W piątkowy wieczór 25 marca wierni zgromadzeni w kościele pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju mieli okazję uczestniczyć oraz przeżywać wyjątkową Drogę Krzyżową, której mottem była myśl "Wybieraj życie, byś żył".

- Reklama -

autor zdjęć: Leszek Gnyp 

Młodzieżową Drogę Krzyżową przy autorskim akompaniamencie słowno-muzycznym poprowadził zespół ewangelizacyjny Guadalupe z Lublina. Rozważania drogi krzyżowej miały charakter listów dziecka, które rozwijało się w łonie matki. Pierwsze dziewięć stacji było przedstawieniem rozwoju w poszczególnych miesiącach poczętego dziecka z wadą letalną. Przedstawione zostały przemyślenia bezbronnego, słabego życia, które pomimo upadków i cierpienia rodziców trwało w nadziei ocalenia i przyjścia na świat. Otoczone miłością przetrwało…

Maria Jakubowska, wspólnota Guadalupe z Lublina (nagranie audio)

 Przygotowując tę Drogę Krzyżową, bardzo dużo się modliłam. Chciałam, aby to przesłanie było promujące życie i prawdziwe wartości człowieka. Niezależnie od tego, czy to życie jest słabsze oraz niezależnie od okoliczności, w których się poczęło, ponieważ każde ludzkie życie ma przeogromną wartość, jest darem – przyznaje Maria Jakubowska, autorka rozważań Drogi Krzyżowej. – Po trzech miesiącach dziecko umiera, jednak głównym przesłaniem jest to, że ono nadal żyje. Jest u źródła miłości, czyli jest razem z Panem Bogiem. Chciałam dodać takiej odwagi tym, którzy być może nie chcą przyjąć życia, które się poczęło, którzy mają zbyt wiele wątpliwości z tym, jak sobie poradzą, którzy boją się cierpienia – dodaje.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

autor zdjęć: Leszek Gnyp 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.