- Reklama -

- Reklama -

Wyłączność kosztuje

- Reklama -

Do biszczańskiej Rady Gminy wpłynęło pismo od niezadowolonego dzierżawcy, który prowadzi jeden z punktów gastronomicznych nad zalewem. Radnym przedstawił je gminny geodeta Tadeusz Skotnicki. Przedsiębiorca pisał: „Uprzejmie proszę o zmiany zapisów umowy dzierżawy dotyczącej zakazu handlu w dniu Miodu i Pieroga nad zalewem Biszcza-Żary. Uważam, że taki zakaz jest niekorzystny i krzywdzący dla prowadzonej przeze mnie działalności”. Dodatkowo dzierżawca poddawał w wątpliwość zakaz, jaki wprowadzono dla przedsiębiorców. Twierdzi, że nie dotyczy on wszystkich podmiotów gospodarczych na terenie zalewu, lecz wręcz wyróżnia tylko jeden punkt gastronomiczny. 

Geodeta przedstawił zebranym paragraf 2 umowy dzierżawy, w którym jest mowa o warunkach, jakie stawia wydzierżawiający czyli wójt gminy. Chodzi o wyłączność prowadzenia usług gastronomicznych w Dzień Miodu i Pieroga, a także w dzień rozpoczęcia sezonu. – Wszyscy mają taki zapis w umowie dzierżawy – mówił Skotnicki.

toyota Yaris

Do sprawy odniósł się także dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy. – Taki zapis jest wprowadzony świadomie. Każdy przystępujący do dzierżawy miał tego pełną świadomość, było to również określone w specyfikacji przetargowej, gdy podmioty chcące prowadzić działalność stratowały do dzierżawy – mówił Piotr Cichórz. – Każdy, kto prowadzi działalność, ale i ci, którzy takiej działalności nie prowadzą, może wystartować, zapłacić określoną kwotę, wspierając jednocześnie naszą imprezę Dzień Miodu i Pieroga – dodawał dyrektor, zaznaczając, że taka praktyka nie jest niczym nadzwyczajnym, bowiem wiele tego typu ośrodków ją stosuje. Piotr Cichórz wyjaśniał, że chodzi jedynie i wyłącznie o punkt gastronomiczny. Wypożyczalnie kajaków czy rowerków mogą funkcjonować bez żadnych ograniczeń. – Każdy przedsiębiorca może wziąć udział w takim konkursie, wówczas ma wyłączność na prowadzenie usług gastronomicznych – podkreślał.

Radni wysłuchawszy wyjaśnień, stwierdzili, że obecnych zasad nie zmieniają i pozostawiają je w dotychczasowym kształcie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.