- Reklama -

- Reklama -

Wszystko o podatku VAT

Szkolenie odbyło się w poniedziałek przy ul. Marii Konopnickiej 11 w Biłgoraju. Tematyka szkolenia dotyczyła: podatku VAT z uwzględnieniem przełomowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 29 września 2015 r. w sprawie C-276/14 (Gmina Wrocław przeciwko Ministrowi Finansów), zmian dotyczących odliczeń VAT od 1 stycznia 2016 roku (PRE-PROPORCJA), pozostałych zmian w VAT od 1 stycznia 2016 r., zwolnienia z VAT (wartość sprzedaży uprawniająca do zwolnienia), rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących na 2016 r., zasady określania momentu powstania obowiązku podatkowego, czynności nieodpłatnych – skutki podatkowe, zasad dotyczących określania podstawy opodatkowania, przepisów odliczania podatku naliczonego, zasad wystawiania faktur, rozliczania odwrotnego obciążenia (wyroby stalowe, złom) oraz opodatkowanie dostawy towarów używanych. Zajęcia prowadziła Danuta Selwa – starszy komisarz skarbowy w Dziale Kontroli Podatkowej w Trzecim Urzędzie Skarbowym w Lublinie.

- Reklama -

W szkoleniu uczestniczyło 12 osób pracujących głównie w jednostkach administracji urzędowej, zajmujących się księgowością. 

To nie koniec szkoleń prowadzonych w Biłgoraju przez Fundację Inicjatyw Lokalnych. Jeśli będzie zainteresowanie, fundacja planuje w najbliższym czasie zorganizować kolejne szkolenie, tym razem pn.”Zmiany w prawie pracy i zasiłkach w 2016 r. – umowy terminowe i urlopy dla rodziców”. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.