- Reklama -

- Reklama -

Wszystko, co musisz wiedzieć o zamawianiu druku wizytówek

Mimo ogromnego rozwoju technologii niektóre sprawdzone rozwiązania stosowane są nadal. Zalicza się do nich wizytówki, które w wielu branżach są absolutnym must have. Trudno wyobrazić sobie chociażby prawnika, który nie posiada wizytówek. Obecnie wizytówki można zamówić nie tylko w drukarni stacjonarnej. Bardzo dużą popularnością cieszą się drukarnie internetowe, które mają wiele zalet. Decydując się na skorzystanie z nich, nie trzeba w ogóle wychodzić z firmy bądź domu. Zobaczmy jednak o czym pamiętać, decydując się na druk wizytówek.

- Reklama -

Jaki powinien być rozmiar i kształt wizytówek?

Decydując się na zamówienie wizytówek, musisz przede wszystkim podjąć decyzję dotyczącą rozmiaru. Musisz pamiętać, że najlepsze wizytówki to takie, które bez problemu można zmieścić w portfelu. Niektórzy mówią również o wizytownikach, ale stosowane są one coraz rzadziej. Jeśli chodzi o rozmiar wizytówek, to ten standardowy to 85×55, a także 90×50 mm. Takie wizytówki charakteryzują się prostokątnym kształtem, co oznacza, że są niezwykle poręczne. Za ich wykonanie nie zapłacisz wiele.

Wybierając wizytówki, pamiętaj, że ich rogi mogą być albo ostre, albo zaokrąglone. Oczywiście możesz postawić na oryginalny kształt wizytówek, wybierając na przykład te w kształcie filiżanki z kawą, jeśli prowadzisz kawiarnię. Pamiętaj jednak, że mogą one nie zmieścić się w portfelu, co będzie skutkowało tym, że osoba, która taką wizytówkę dostała po prostu szybko ją wyrzuci.

Druk wizytówek – na jaki papier postawić?

Decydując się na druk wizytówek, stajesz również przed koniecznością podjęcia decyzji w zakresie papieru, na jakim wizytówki mają być wykonane. Musisz pamiętać, że dobre wizytówki to takie, które prezentują się naprawdę dobrze, a jednocześnie są bardzo trwałe. Jeśli chodzi Ci po głowie druk wizytówek na zwykłym papierze, pamiętaj, że nie będą one ani eleganckie, ani profesjonalne, ani trwałe. Takie wizytówki nie będą godnie reprezentowały Ciebie i Twojej firmy.

- Reklama -

Jeśli chodzi o papier, to absolutnym minimum jest ten, którego gramatura wynosi 350 g/m2. Jeśli jednak zależy Ci na jeszcze lepszym efekcie, postaw na taki o gramaturze 400 g/m2. Do tego musisz zdecydować czy papier, na którym mają być wykonane Twoje wizytówki ma być:

  • błyszczący czy matowy;
  • gładki czy szorstki.

Decyzja w tym obszarze istotnie wpłynie na wygląd Twoich wizytówek.

Czy decydować się na uszlachetnienia w przypadku wizytówek?

Każdą wizytówkę można zalaminować. To rozwiązanie, które polega na pokryciu całej powierzchni bardzo cienką warstwą specjalnej folii. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja wizytówka będzie odporna na działanie wilgoci, zdecyduj się na ten rodzaj uszlachetnienia. Można także pokryć wybrane elementy lakierem. Może to być na przykład firmowe logo. Świetnie sprawdzają się też tłoczenia. Pamiętaj, że uszlachetnienia zawsze wpływają na cenę. Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz z nich zrezygnować. Nie są one obowiązkowe. Jeżeli jednak dysponujesz większą kwotą pieniędzy, które możesz przeznaczyć na druk wizytówek, na uszlachetnienia warto się zdecydować.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.