- Reklama -

- Reklama -

Wstęp tylko dla kobiet

Na to spotkanie, wstęp miały tylko kobiety. W kościele pw. Trójcy Świętej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju odbyło się spotkanie pn. "Wyjątkowa, niepowtarzalna, wybrana". Gościem była Agata Głażewska, autorka książki "Piękna dziewczyna".

- Reklama -

– Warsztaty noszą tytuł „Wyjątkowa, niepowtarzalna, wybrana” i mają na celu uświadomić kobietom ich godność, ich wartość, pokazać te obdarowania, które mamy od Pana Boga i których często nie doceniamy, przyjąć dar swojej kobiecości, swojej emocjonalności, tego wszystkiego, co wpisał Stwórca w naszą naturę po to, żeby bardziej być, bardziej być sobą, móc obdarowywać sobą innych – mówi Agata Głażewska.

Książka pt. „Piękna dziewczyna” powstała w oparciu o List Prymasa Stefana Wyszyńskiego, skierowany do polskich dziewcząt. – Jest to dzieło siedmiu autorek, dziennikarek, doradców życia rodzinnego, które powstało na bazie listu kardynała Wyszyńskiego do polskiej dziewczyny – mówi Agata Głażewska. Dotyczy wielu istotnych sfer życia: emocji, relacji, także tej z Bogiem, fizjologii, marzeń, talentów. – Pomaga w odkrywaniu siebie, swojego piękna, mówi o sensie i celu życia i przeglądaniu się w oczach Tego, który jest tylko i wyłącznie Miłością – dodaje autorka.

– List do polskiej dziewczyny przeczytałam ponad 10 lat temu i zobaczyłam, że jakby zaniedbujemy jego przesłanie, że za mało troszczymy się o dziewczyny, że powstaje dużo propozycji portali, a wcześniej były jeszcze gazety, które niekoniecznie przekazują to, co buduje ich wartość i godność – wyjaśnia Agata Głażewska i dodaje, że warto robić warsztaty, tworzyć portale, żeby dziewczyny poczuły się dobrze jako dziewczyny i żeby postępowały w sposób godny swojego powołania, wg Pisma Świętego, czyli żeby kształtowały swoje serca tak, jak je Pan Bóg stworzył, do ciepła, do miłości, do opiekuńczości. – Teraz jest kryzys tożsamości. Dziewczyny są często bardzo zagubione i bardzo tłamszone przez świat. Ich godność i wartość są bardzo poniżane. One potrzebują takich spotkań – tłumaczy Głażewska.

- Reklama -

Na warsztatach była mowa m.in. o tym, jakie jest przeznaczenie dziewcząt, kobiet. – Naszym przeznaczeniem jest szczęście z Bogiem, którego doświadczamy już tu na ziemi, a naszym powołaniem jest miłość, bo jak mówił kardynał Wyszyński, aby kochać trzeba mieć czyste serce i ciągle dbać o tę jego czystość. On podaje konkretne wskazówki, jak troszczyć się o zachowanie czystości serca w sposób zewnętrzny za pomocą gestów, ruchów, sposobu ubierania się, sposobu patrzenia. Warto mieć takie spojrzenie, od którego odmieniają się serca. Kardynał dużo mówi o skromności, która dzisiaj jest niedoceniana albo źle rozumiana, a kobieta skromna to ta, która zachwyca, budzi zachwyt a nie pożądanie, a to jest już dzieło każdej z nas, jak być, jak się ubierać, jak postępować, aby budzić zachwyt – podkreśla właścicielka wydawnictwa Iosephicum, któremu patronuje św. Józef.

Agacie Głażewskiej towarzyszyła Maria Paszek, która kończy studia graficzne i stworzyła grafiki promocyjne do książki. Przygotowała prezentację dotyczącą książki i razem z autorką jeździ na spotkania i warsztaty. Podczas spotkania dała także swoje świadectwo pójścia za Panem Jezusem.

Spotkanie przeznaczone było dla wszystkich kobiet i dziewcząt, które chcą spojrzeć na swoją kobiecość, szukają drogi dla siebie oraz chcą jak najlepiej spełniać się w swoim powołaniu.

 

fot:Parafia Trójcy Świętej i WNMP w Biłgoraju

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.