- Reklama -

Wspomnień ferii czas…

Styczeń dobiega końca, a wraz z nim zakończyły się zajęcia przygotowane na czas ferii zimowych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Biłgoraju z/s w Soli. Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku biblioteka przygotowała dla młodych czytelników ciekawą ofertę na czas wolny od zajęć szkolnych.

Uczestnicy mogli posłuchać czytanych bajek, pograć w ciekawe gry planszowe, bawić się wspólnie ze znajomymi w zgadywanki, quizy, kalambury i familiadę, która dostarczyła największej dawki emocji i rywalizacji. Podczas zajęć plastycznych można było wykazać się fantazją i kreatywnością twórczą wykonując przepiękne laurki dla Babci i Dziadka. Zabawa kolorami, malowanie, klejenie, wycinanie i tworzenie kartek dało wiele radości. Bibliotekę odwiedziła pani policjant z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, która omówiła zasady odpowiedzialnego zachowania w czasie ferii, prawidłowego poruszania się po drogach, a także radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa osobistego. W czasie spotkania przedstawione zostały konsekwencje prawne nieprawidłowych zachowań wśród dzieci i młodzieży oraz sposoby reagowania na nie. Dodatkowo pani policjant przypomniała zasady bezpiecznego korzystania z internetu, młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji na temat „surfowania po sieci” i zobowiązywała się do ostrożności w zakresie kontaktu tą drogą z nieznanymi osobami. Bibliotekę odwiedziła także pedagog z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Biłgoraju, przeprowadziła ciekawe zabawy integracyjne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ponadto uczestnicy wysłuchali pogadanki dotyczącej zjawiska uzależnień wśród dzieci i młodzieży i wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Ucieknijmy nałogom”. W nagrodę za aktywne uczestnictwo we wszystkich zajęciach oferowanych przez bibliotekę młodzi czytelnicy mieli okazję odwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce, która zachwyca niezwykłą urodą podziemnego świata. Pod okiem przewodnika uczestnicy przemierzali labirynty solnych korytarzy, podziwiali wspaniałe widoki i cudowne podziemne jeziora. W drodze powrotnej  zmęczona i pełna niesamowitych wrażeń grupa zatrzymała się w Mcdonalds na regenerację sił. Na zakończenie ferii uczestnicy udali się na seans filmowy do BCK w Biłgoraju na bajkę pt. „Manu. Bądź sobą!”.

Jak widać w bibliotece nie było miejsca na nudę, jednak wszystko, co dobre szybko się kończy, ale najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych dzieciakom z pewnością nie zabraknie i choć czas beztroski się skończył i pora wracać do szkoły, drzwi biblioteki są zawsze otwarte.

- Reklama -

Wszystkie atrakcje przygotowane przez bibliotekę atrakcje były możliwe dzięki współpracy i dofinansowaniu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Biłgoraj oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Soli.

Małgorzata Andrzejewska

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.