- Reklama -

- Reklama -

Współpracują z Agencją Kosmiczną NASA

Od listopada do grudnia 2021 roku uczniowie klasy III Ap o profilu graficznym z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Unfold The Universe” realizowanym przez Agencję Kosmiczną NASA.

- Reklama -

Głównym jego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do przedstawienia artystycznej wizji odkryć Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba.

Zadaniem Teleskopu jest obserwacja pierwszych gwiazd powstałych po Wielkim Wybuchu oraz badanie formowania się i ewolucji galaktyk, gwiazd i systemów planetarnych. Misja prowadzona jest przez NASA, Europejską Agenckę Kosmiczną (ESA) oraz Kanadyjską Agencję Kosmiczną (CSA). Start rakiety wynoszącej Teleskop został zaplanowany na 24 grudnia 2021 roku z Gujany Francuskiej w Ameryce Południowej.

- Reklama -

Realizując projekt, uczniowie poznali główne cele misji Teleskopu, jego konstrukcję oraz zadania. Następnie z wykorzystaniem grafiki komputerowej przedstawiali własną wizję wszechświata i odkryć tego urządzenia do obserwacji w podczerwieni. Na zakończenie wszystkie elementy graficzne połączyli w całość odpowiadającą kształtem budowie Teleskopu. Efekty pracy młodych artystów zostały zamieszczone na stronach NASA i będą prezentowane podczas startu Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba w najbliższy piątek.
Uczniowie pracowali pod opieką pani Anny Dobraczyńskiej, nauczyciela grafiki komputerowej.

I LO im. ONZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.