- Reklama -

- Reklama -

Współpraca międzynarodowa w I LO im. ONZ

Mimo sytuacji epidemicznej w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju realizowane są różne przedsięwzięcia edukacyjne.

Jednym z nich jest międzynarodowy projekt z programu Unii Europejskiej Erasmus Plus – Partnerstwa Strategiczne „Future Cities – Smart and Sustainable Solutions” (z j. ang.: Miasta Przyszłości – Inteligentne i Trwałe Rozwiązania). Jego realizacja rozpoczęła się 1 września 2020 r. i potrwa do 31 sierpnia 2022 r. W ramach współpracy szkół biorących udział w projekcie przewidziane są wizyty w każdym kraju partnerskim: Bułgarii, Grecji, Polsce, Rumunii oraz Słowacji.
W pierwszym spotkaniu online, które odbyło się 23 stycznia 2021 roku, uczestniczyły 53 osoby. Uczniowie dyskutowali na temat ojczystych państw, swoich miejscowości i szkół. Przeprowadzono także szkolenia pozwalające na dalszą realizację zadań oraz wybrano logo projektu. Spotkanie przebiegło w przyjaznej, serdecznej atmosferze, a jego uczestnicy wyrazili nadzieję, że wkrótce będą mogli spotkać się w jednym z krajów partnerskich.
Koordynatorem projektu w szkole jest pani Bożena Sidor.

- Reklama -

I LO im. ONZ

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.