- Reklama -

- Reklama -

Wspólnie przeciw powodzi

W Biłgoraju prowadzone są działania zmierzające do uregulowania stanu prawnego rzeki Braszczka (Próchnica). Burmistrz w tej sprawie spotkał się z przedstawicielami Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

- Reklama -

W październiku odbyło się spotkanie z dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w sprawie koordynacji działań przeciwpowodziowych na terenie Biłgoraja. Podczas spotkania poruszono kwestie konieczności uregulowania stanu prawnego rzeki Braszczka (Próchnica), znajdującej się w granicach administracyjnych Biłgoraja.

- Reklama -

– Ustalono, że gmina miasto Biłgoraj sporządzi projekt podziału działek przylegających do koryta rzeki, wyznaczając jej linie brzegową i złoży stosowny wniosek do właściwego ministra do spraw gospodarki wodnej o jej zatwierdzenie – informuje burmistrz Janusz Rosłan. Dodaje, że po wydaniu decyzji zatwierdzającej linię brzegową teren pod rzeką przejdzie na rzecz skarbu państwa. Wówczas Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej Wody Polskie będzie mógł przejąć obiekt w zarząd i go utrzymywać. Po wydaniu decyzji koszty wykonania prac geodezyjnych zostaną zwrócone miastu Biłgoraj przez Wody Polskie.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Obywatel mówi

    Nie jestem z Biłgoraja nie wiem gdzie przepływa ta rzeka ale powiem jedno. Rzeka ma swoje koryto i tereny zalewowe więc należy je zostawić w spokoju. Nie budować zaraz przy brzegu tylko dlatego, że jest ładnie. Nie formować brzegów itd.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.