- Reklama -

- Reklama -

Wspólnie dla Filipka (audio)

15 grudnia w restauracji Sitarska w Biłgoraju odbył się koncert połączony z akcją charytatywną na rzecz chorego na białaczkę Filipka Fiedora. Pomysłodawczynią niedzielnego przedsięwzięcia była Monika Komosa z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury.

- Reklama -

O chorobie chłopca oraz o niedzielnej zbiórce na leczenie i rehabilitację opowiada jego mama, Małgorzata Fiedor:

Można cały czas wspomóc chłopca, wpłacając dowolną kwotę na rachunek bankowy. Szczegóły w nagraniu poniżej:

Wpisując nr KRS 0000248546 z dopiskiem Filip Fiedor, możemy przekazać na leczenie chłopca swój 1%

 

Klub Kobiet Aktywnych Tarnogród zaprosił mieszkańców Biłgoraja na charytatywny koncert połączony z akcją na rzecz małego Filipka, chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną typu B. Niestety, Filipek musiał przejść chemioterapię, która uszkodziła nerwy. Teraz chłopczyk potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji, aby powstrzymać zanik mięśni i utrzymać sprawność ruchową.

 Filipek ma obecnie sześć lat. Od marca, czyli już od prawie dziesięciu miesięcy, ciągle przebywamy w szpitalu. Od momentu zdiagnozowania choroby leczymy się na oddziale onkohematologii w szpitalu w Rzeszowie. Leczenie było bardzo agresywne i wyniszczające jego organizm, gdyż Filipek miał 90 procent zajętego przez chorobę szpiku. W trakcie hospitalizacji przechodziliśmy po kilkanaście razy przetaczanie krwi, płytek, osocza. Były momenty bardzo trudne, kiedy cały przełyk, buzię i ręce synek miał w ranach  opowiada Małgorzata Fiedor, mama chłopczyka.

To nie koniec kłopotów rodziny Filipka. Chłopczyk ma liczne powikłania, uszkodzoną wątrobę, nie może się poruszać.  Czuję jednak, że „góra” nad nami czuwa. Kiedy przy śniadaniu wielkanocnym synkowi wypadły sztućce, zauważyliśmy pierwsze objawy choroby. Od tej pory codziennie go rehabilitujemy. Niestety, koszty takiej prywatnej rehabilitacji są bardzo wysokie. Do tego dochodzi specjalistyczne żywienie oraz specjalne płyny do płukania buzi. Dlatego wszystkie środki, które teraz zgromadzimy, planujemy przeznaczyć na dalsze leczenie, badania, konsultację i rehabilitację synka  dodaje.

- Reklama -

W nieniedzielny wieczór zorganizowano koncert charytatywny w restauracji Sitarska w Biłgoraju z którego dochód w całości został przekazany na leczenie 6-latka z Tarnogrodu. Na początku zaprezentowali się biłgorajscy poeci, wokaliści oraz aktorzy zespołu teatralno-kabaretowego „Raj” działającego przy Klubie Seniora PCK.

Następnie przed publicznością zgromadzoną w restauracji „Sitarska” zagrała Tarnogrodzka Orkiestra Dęta. Z koncertem wystąpili Magda Palinka i Maciek Komosa oraz inne zespoły.

Ludzie dobrego serca, którzy zechcą wspomóc leczenie Filipka, mogą wpłacać pieniądze na portalu Pomagam.pl. Link do zbiórki:  https://pomagam.pl/filip112.  Można kliknąć również: 

(TUTAJ )

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.