Wypożyczalnia sprzętu Kołodziej-baner górny

- Reklama -

Współpracują z Białorusią i Ukrainą

Wiele samorządów w naszym regionie chce skorzystać na współpracy transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina. Także Biszcza ma takie aspiracje. Samorząd złożył aż trzy wspólne wnioski do Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020. W dwóch z nich Biszcza jest liderem, a w trzecim partnerem. 

Jak potoczyły się losy złożonych wniosków? Dzisiaj już wiadomo, że projekt pn. "Podniesienie atrakcyjności turystycznej gminy Biszcza poprzez budowę infrastruktury przy zbiorniku wodnym Biszcza-Żary etap II" nie będzie realizowany. Inwestycja oszacowana na kwotę ponad 6 mln zł nie otrzymała pozytywnej oceny.

- Reklama -

Kolejny wniosek otrzymał natomiast pozytywną ocenę i został zakwalifikowany do drugiego etapu. Jego liderem jest strona ukraińska, a konkretnie Uniwersytet w Łucku. Dotyczy on modernizacji centrum Biszczy. W ramach tego projektu planowane są nowe chodniki, droga dojazdowa do cmentarza i modernizacja terenu przy ośrodku kultury. Gmina ma dwa miesiące na uzupełnienie dokumentacji do drugiej oceny. 

Trzeci wniosek czeka na decyzję, która zapadnie do końca czerwca. Projekt dotyczy modernizacji dróg w Bukowinie. – Przygotowujemy się do tego, licząc, że ocena będzie dla nas pozytywna – mówił wójt gminy Zbigniew Pyczko, podkreślając, że prace ruszyły już teraz. – Zlecimy wykonanie map do celów projektowych i powoli będziemy wykonywać dokumentację projektową – mówił. Wszystko po to, aby być przygotowanym na pozytywną ocenę i szybkie działanie.   

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.