- Reklama -

- Reklama -

Wsparcie od Fundacji PGNiG SA

Fundacja PGNiG SA przekazała darowiznę w wysokości 10 tys. zł na zakup aparatów słuchowych Oticon wraz z wkładkami usznymi dla osoby niesłyszącej z terenu naszego powiatu. To wielkie wsparcie dla niezamożnej osoby, która od urodzenia zmaga się z problemami zdrowotnymi. – Bardzo dziękuję Fundacji za okazane wsparcie. To dla mnie bardzo duża pomoc – mówi Małgorzata Nowak, która otrzymała aparaty słuchowe. 
Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza została powołana w listopadzie 2004 roku przez PGNiG SA – jedynego założyciela i donatora. Zakres działalności fundacji to szeroko pojęta dobroczynność. Jej działania to wspieranie dziedzictwa narodowego i kultury, ale także działania na rzecz nauki i edukacji w zakresie nauk podstawowych, technicznych oraz sportu. Fundacja ma również na celu poznawanie historii ojczystej, budowanie tożsamości narodowej oraz czczenie pamięci polskich bohaterów.


Teraz z wsparcia Fundacji mogą cieszyć się także mieszkańcy naszego powiatu. Kontakt z otaczającym światem, zrozumienie rozmówcy szczególnie ważne jest dla osób niesłyszących. Dyskryminacja, odbieranie tożsamości, przymusowa izolacja społeczna to, zdaniem wielu osób niesłyszących, najbardziej bolesne problemy ludzi z tą niepełnosprawnością. Często tylko aparat słuchowy umożliwia im porozumiewanie się z innymi.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.