- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wrze w Urzędzie Gminy Biłgoraj. Co tu się dzieje? (zdjęcia)

Od rana wrze w Urzędzie Gminy Biłgoraj. Tłumy mieszkańców wypełniają i składają wnioski o dodatek węglowy. - Wiadomo, że każdy przyszedł po te 3 tysiące złotych, bo po co innego? - mówi jeden z mieszkańców, który czeka na korytarzu. I jak nam opowiada, urzędnicy wyglądają na mocno zasmuconych, tym, że przyszło tyle ludzi i ktoś od nich coś chce. Atmosfera gęstnieje z każdą godziną.

- Reklama -

Urzędnicy Gminy Biłgoraj wyraźnie stracili głowę, relacjonują czytelnicy.

– Jest jeden wielki chaos. Bo po co nagle tyle ludzi przylazło, jak to piątek i weekend się zaczyna? Zawsze o tej porze była kawka, a tu nagle ludzie czegoś od nich chcą. Tragicznie to wygląda, a ludzi tylko przybywa. Nie wiem czy ktoś nad tym w ogóle panuje i czy nie skończy się to źle – mówi nam czytelniczka.

- Reklama -

– Wczoraj była konferencja w ministerstwie. I tak pięknie mówili: ufamy obywatelom, nie będziemy nic weryfikować. Urząd Gminy  Biłgoraj racej nie oglądał konferencji, bo usłyszałem: My tu musimy sprawdzać i weryfikować! Proszę oświadczenie pod rygorem odpowiedzialności karnej mi tu pisać, ze petent prowadzi osobne gospodarstwo! – dodaje mieszkaniec.

 

Wnioski o dodatek węglowy można składać od 17 sierpnia do 30 listopada 2022. Nie obowiązuje tu kryterium dochodowe. Dodatek przysługuje również gospodarstwom, które już zakupiły węgiel wcześniej. Warunkiem otrzymania dodatku będzie wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Bęc mówi

    i co teraz redaktorko od siedmiu boleści ? (23.09.2022)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.