Dotacje Renata Kudyba

- Reklama -

Wrócili z zagranicznych praktyk

 

Dobiegły końca miesięczne wyjazdy na praktyki zawodowe do Niemiec organizowane przez ZSZiO w Biłgoraju w ramach projektu  "Kreatywna młodzież w nowoczesnej Europie". 18 marca bieżącego roku szczęśliwie wróciła ostatnia grupa uczniów. W grupie tej uczestniczyli uczniowie klas trzecich i drugich kształcący się w zawodzie technik kelner i technik mechanik. Staż został zrealizowany w ramach projektu systemowego "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego" realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

- Reklama -

W całym projekcie "Kreatywna młodzież w nowoczesnej Europie" wzięło udział 51 uczniów ZSZiO w Biłgoraju. Byli to uczniowie: Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Kelnerskiego, Technikum Mechanicznego oraz Technikum Hotelarskiego. Do niemieckich pracodawców zorganizowano 4 wyjazdy. Wszystkie grupy były pod opieką nauczycieli ZSZiO. Każda grupa zawodowa wykonywała zadania zgodnie ze swoim kierunkiem kształcenia. Uczestnicy projektu są bardzo zadowoleni z ciekawej oferty praktyk zagranicznych, którą zaoferowała im szkoła. Uczniowie podkreślają, że czterotygodniowy pobyt w Bad Freienwalde pozostanie na długo w ich pamięci. Niemieccy pracodawcy ocenili wysoko pracę i zaangażowanie praktykantów z Polski.

Głównymi celami projektu było podnoszenie kompetencji zawodowych i społecznych młodzieży oraz ich rozwój osobisty. Dzięki projektowi uczniowie stali się ludźmi mobilnymi i gotowymi do podejmowania nowych zadań w zmieniającym się świecie. W ramach kompetencji międzykulturowych i językowych uczniowie poprzez bezpośredni kontakt z językiem niemieckim podnieśli również swoje kompetencje w zakresie posługiwania się tym językiem w sytuacjach dnia codziennego.

Uroczyste podsumowanie praktyk zaplanowane jest w kwietniu 2017, a już latem tego roku wyjeżdża do Niemiec pierwsza grupa kolejnego projektu "Jestem Europejczykiem", realizowanego w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Erasmus Plus.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.