Wrócił po narzędzia, przygniotła go skarpa

 
 

Na początku grudnia 2017 roku na ul. Ogrodowej w Biłgoraju doszło do wypadku. Mieszkaniec naszego miasta z obrażeniami ciała został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Lublinie.

W okolicach plebanii znajdującej się przy ulicy Ogrodowej prowadzone były prace ziemne z udziałem ciężkiego sprzętu. W trakcie pracy na 40-latka z Biłgoraja osunęła się ziemia z betonową płytą. Mężczyzna był trzeźwy.

 Wypadek badała Państwa Inspekcja Pracy. – Prace polegały na przebudowie odcinka kanalizacji z połączeniem trzech studzienek rurami. Prace prowadzone były w wykopach o głębokości ok 1,2 m. Po wykonaniu ostatniego odcinka usunięto ściany zabezpieczające wykop, po czym poszkodowany postanowił wejść do wykopu w celu zabrania pozostawionych tam narzędzi. W czasie, gdy przebywał w wykopie, niespodziewanie osunął się na niego fragment murku ogrodzeniowego, powodując przyciśnięcie do skarpy – informuje Katarzyna Fałek-Kurzyna z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie. Dodaje, że natychmiast przystąpiono do oswobodzenia poszkodowanego z wykopu. Wezwano również pogotowie ratunkowe.

Jak ustalili inspektorzy PIP, przyczyną wypadku był brak zabezpieczeń ścian wykopu oraz wejście poszkodowanego do niezabezpieczonego wykopu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.