- Reklama -

- Reklama -

Wróżka – oszustka

- Reklama -

Dochodzenie w sprawie kradzieży pieniędzy, do której w styczniu doszło w Krasnymstawie, prowadzi tamtejsza jednostka policji.Poszkodowana została mieszkanka miasta. Z jej zgłoszenia wynikało, że około południa 15 stycznia do jej domu, w którym przebywała wraz z mężem i córką, przyszła kobieta i oświadczyła, że im powróży. Ponadto wypędzi z domu nieszczęścia.

Poprosiła o przyniesienie kury, mającej być atrybutem do wróżenia. Nieznajoma nakazała przynieść wszystkie pieniądze, jakie były w domu. Po spełnieniu tych próśb, „wróżka” zaczęła obrzęd. W trakcie tych czynności w nieznany sposób sprawiła, iż kura, którą przynieśli domownicy, przestała się poruszać, po czym kazała ją zakopać na cmentarzu o północy.

urząd MArszałkowski projekt

Ponadto wróżyła z rozbitego jajka i banknotami wypędzała choroby z domowników. Po wyjściu „wróżki” domownicy zorientowali się, iż brakuje części pieniędzy. Łupem złodziejki padło 4600 złotych.

Z relacji pokrzywdzonych wynika, iż kobieta była średniego wzrostu w wieku około 45 lat. Miała ciemne włosy, związane w kok. Ubrana była w czarną kurtkę i czarne spodnie.  Na podstawie zeznań świadków sporządzono portret pamięciowy kobiety.

Każdy, kto rozpoznaje kobietę lub posiada informacje o tym zdarzeniu, proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Krasnymstawie tel. 82 575 62 10 lub najbliższą jednostką policji tel. 997 i 112.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.