- Reklama -

- Reklama -

Wracają po dłuuugiej przerwie

Pary aktorskiej Stefan Szmidt-Alicja Jachiewicz przedstawiać nie trzeba. Związani z powiatem biłgorajskim, w latach 90-tych w Nadrzeczu koło Biłgoraja powołali Dom Służebny Polskiej Sztuce Słowa, Muzyki i Obrazu. Już w piątek (24.06) zapraszają do siebie na Wigilię Nocy Świętojańskiej, ze słowiańskimi obrzędami. I powracają po dłuuuugiej przerwie.

- Reklama -

Co będzie się działo w piątkowe popołudnie w Nadrzeczu?

Rozpoczniemy o godzinie 18:00 Mszą Świętą odprawioną przy Kapliczce Św. Jana w Nadrzeczu w intencji pomyślności wszystkich mieszkańców. Po Mszy około 19:00 przejdziemy do siedziby
Fundacji Kresy 2000 na inscenizację „Nocy Kupały” przygotowaną przez Grupę Teatralną „Inspiracje” przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Biłgoraju, oraz na wspólne śpiewanie, tańczenie, świętowanie i tradycyjne puszczanie wianków na wodzie – przekazują pomysłodawcy.

urząd MArszałkowski projekt

Przypomnijmy, 3 maja 2022 roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, wrota Domu Służebnego Polskiej Sztuki Słowa Muzyki i Obrazu otworzyły się ponownie.

Jesteśmy z Wami, drodzy Przyjaciele, już 25 lat. Zdecydowaliśmy pójść z duchem czasu i dołączyć do grona społeczności Facebooka. Będziemy mogli na bieżąco informować Was o naszych imprezach, warsztatach i projektach, przygotowaniach do nich, planach na przyszłość. Dziękujemy Wam za pierwsze 25 lat w nadziei, że jeszcze wiele przed nami. Zapraszamy do Nadrzecza – przekazują założyciele fundacji.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

fot: encyklopediateatru

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.