kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Wraca zdalna nauka, obowiązkowe szczepienia

Ze względu na niepokojącą sytuację, związaną z COVID-19, od 15 grudnia br. na terenie całego kraju zostaną wprowadzone dodatkowe zasady bezpieczeństwa.

- Reklama -

– Sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. Od półtora tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń jest na poziomie 23 tys. Jednak nie widać wyraźnych spadków tych statystyk. Dodatkowo bardzo ryzykownym elementem jest nowy wariant Omikron – mówił dziś Adam Niedzielski, minister zdrowia. Mimo to zdecydowano się na dodatkowe obostrzenia. Obowiązywać one będą od 15 grudnia. Czego one dotyczą?

Od połowy grudnia nie pobawimy się w dyskotekach i klubach. Wyjątkiem jednak jest noc sylwetowa. Wtedy zakaz nie obowiązuje. Obowiązuje natomiast limit osób bawiących się na balu – 100 osób. Niewliczane do niego są osoby zaszczepione.

urząd MArszałkowski projekt

Do 30 proc. obłożenia występują limity w kinach, teatrach, kościołach. Do tego w kinach nie wypijemy już napoju i nie zjemy popcornu. Obowiązuje zakaz konsumpcji.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Wprowadzony zostaje limit 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki, kluby. – Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę – wyjaśnia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Od 15 grudnia przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen będzie obowiązywał test wykonany nie wcześniej niż 24 h przed przekroczeniem granicy.

Wracają limity osób w transporcie zbiorowym.

Obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorych na COVID19, bez względu na Unijny Certyfikat COVID

– Wprowadzamy naukę zdalną w szkołach podstawowych i średnich od 20.12.2021 do 9.01.2022. Chcemy wykorzystać zbliżający się czas ferii i przedłużyć okres nieobecności w szkołach – mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Zabawa sylwestrowa z ograniczeniami. 31 grudnia i 1 stycznia będzie obowiązywało ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 – z wyłączeniem osób zaszczepionych.

Ministerstwo Zdrowia przygotowuje się do wprowadzenia szczepień obowiązkowych służb medycznych od 1 marca. Prace w tej materii prowadzone są również w odniesieniu do służb mundurowych i nauczycieli.

Tylko dziś liczba zakażonych koronawirusem wyniosła ponad 19 tys. zł.  Z powodu COVID19  zmarły 172 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 332 osoby. Od początku pandemii zakażonych zostało 3 704 040 osób, a zmarło 86 205.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.