- Reklama -

Wpadli, wioząc 8 kg narkotyków

5 października sąd zastosował tymczasowy areszt dla dwóch mężczyzn, którzy wpadli w trakcie kontroli pojazdu. Przewozili nim ponad 8 kilogramów świeżo ściętych kwiatostanów konopi innych niż włókniste.

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze wydziału kryminalnego biłgorajskiej policji zatrzymali do kontroli samochód marki Daihatsu. Jak się później okazało, w pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu tomaszowskiego w wieku 41 i 49 lat. Mężczyźni mieli przy sobie 8 kilogramów świeżo ściętych kwiatostanów konopi innych niż włókniste.

– Jak ustalili funkcjonariusze, rośliny pochodziły z plantacji należącej do mężczyzn. Z terenu uprawy znajdującej się w gminie Frampol policjanci zabezpieczyli ponad 10 krzewów konopi innych niż włókniste. Ponadto w miejscach zamieszkania mężczyzn kryminalni ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny o łącznej wadze około 3 kilogramów – informuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej policji.

- Reklama -

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnego aresztu, gdzie usłyszeli zarzuty uprawy i posiadania znacznych ilości narkotyków. 5 października sąd zdecydował o zastosowaniu w stosunku do nich środka w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Red.

- Reklama -

1 komentarz
  1. ... mówi

    Dno, ale mi to wyczyn policjantów…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.