- Reklama -

Wpadli za kradzież piwa

Za włamania do jednego ze sklepów spożywczych w Biłgoraju odpowie 40-letni mieszkaniec Lubyczy Królewskiej oraz 38-latek z Biłgoraja. Ich łupem padły transportery z piwem o łącznej wartości ponad 400 zł.

Z soboty na niedzielę doszło do włamania do jednego ze sklepów spożywczych na terenie Biłgoraja. Nieznany sprawca po wyłamaniu kłódki zabezpieczającej ogrodzony schowek sklepu zabrał trzy transportery z piwem. Właściciel wycenił straty na ponad 180 zł.

Nie minęły trzy dni, a sprawca po raz kolejny „nabrał ochoty” na chmielowy trunek. Tym razem łupem padły cztery pełne transportery z piwem o wartości niespełna 250 zł.

- Reklama -

Sprawą ustalenia włamywacza, zajęli się biłgorajscy stróże prawa. Policjanci z „patrolówki” swoje ustalenia przekazali policjantom służby kryminalnej. Kilka dni później policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z przestępstwem. To 40-letni mieszkaniec Lubyczy Królewskiej oraz 38-latek z Biłgoraja. Jak ustalono, pierwszego włamania 40-latek dokonał sam, zaś drugiego- wspólnie z 38-letnim kompanem.

Policjanci odzyskali w całości skradzione rzeczy, a sprawcy przyznali się do winy. 40-latek dobrze znany jest funkcjonariuszom, w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Za to ostatnie – kradzież z włamaniem – odpowie w warunkach multirecydywy. Będzie mu grozić za to kara do 15 lat więzienia. Z kolei do 10 lat grozić będzie jego koledze.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. edgar prosty mówi

    No to juZ chyba jakas bujda. Zawineli piwko i go nie wypili. ani jednej butelki? Nie suszyło ich. To po co sie tak trudzili. Ukradli kilka transporterow z piwem i sie na nie patrzyli tylko. Podziwiali je czy co? A moze chodzilo o to ze puste butelki zamiast porozbijac o kamienie sciany mury drzewa czy co tam jeszcze to grzecznie odstawiali do transporterów by je zwrocic albo sprzedac. porzadni jacys czy co. Bo np takie gimbusy czy nieco starsze młotki to jak wypija dwa trzy piwa to rzucaja butelkami rozijajac je dla frajdy albo jak mowia dla szpanu. Lansuja sie ktory głosniej rozbije taka butelka. A jak za niedlugi czas jego siostra lub brat rozwali noge czy inna czesc ciała na tym szkle to najgłosniej morde taki drze. O fajach to nie ma co wspominac nawet bo to norma jest. Taki sport narodowy młodziezy. Kiedys sie paliło ale teraz to juz jest plaga. I co sie im wydaje. Ze sa niezwyciezeni i niezniszczalni. I taki rak płuc to oj wytnie sie kawałek najwyzej i dalej bedzie jarac. Albo przeszczepi nowe płuca. Tez mozna Czemu tych młodych nie uczy sie myslenia czemu nie uczy sie ze czyny maja swoje konsekwencje. Tylko synku jestes najpelszy najwazniejszy i wszystko ci wolno. Ta wszysko.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.