- Reklama -

- Reklama -

Wpadł, bo nie włączył świateł

Nawet 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i bardzo wysoka grzywna grozi 50-latkowi z gminy Biłgoraj, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem. Jakby tego było mało, okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania i posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

- Reklama -

1 lipca około godziny 14 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy w miejscowości Bukowina zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Toyota, który poruszał się po drodze publicznej, nie mając włączonych świateł mijania od świtu do zmierzchu.

Za kierownicą siedział 50-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierowca ma w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Dalsza kontrola wykazała, że 50-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania i posiada dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez Sąd Rejonowy w Biłgoraju i Przeworsku.

- Reklama -

Policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalsze kierowanie samochodem i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz bardzo wysoka grzywna.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.