- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wózek golfowy – jaki wybrać najlepiej?

Selekcję warto rozpocząć od pytania „Jakie oczekiwania ma spełnić wózek golfowy?”.

Mierzymy wagę na siły – jak wybrać wózek golfowy dla juniora lub damy?

Dla juniorów optymalne są wózki jak najlżejsze. Korzystać z nich mogą już 4-ro latkowie. Wózki juniorskie mają maksymalnie uproszczoną konstrukcję, ale nie kosztem funkcjonalności. Rączkę można regulować w szerokim zakresie długości jak i kąta pochylenia, aby wózek golfowy mógł „rosnąć” wraz z graczem.

Jeżeli wózek ma użytkować osoba dorosła i zasadniczym kryterium wyboru jest waga, najlepiej wybrać dwukołowy wózek golfowySklep golfowy oferuje tego typu modele. Mało części składowych oznacza niski ciężar. Jego wadą jest stabilność mniejsza niż wózków o większej liczbie punktów podparcia.

Filigranowy, ale mocarny – wózek golfowy trój lub czterokołowy. Jak wybrać najlepiej?

Do przewożenia dużej ilości sprzętu warto wybrać wózek trój lub czterokołowy. Trójkołowce są bardziej zwrotne. Ich przednie koło może się obracać o 360 stopni co ułatwia manewrowanie wózkiem. Czterokołowce są królami stabilności. Nadają się świetnie do transportu torby wypełnionej po brzegi pełnym zestawem kijów, prowiantu i odzieży na zmianę. Można je z powodzeniem wykorzystywać jako uchwyt dla parasola. Solidnie obciążone nie przewrócą się nawet przy silnym wietrze.

Jeżeli chcesz, aby wózek golfowy przemieszczał się samodzielnie sterowany pilotem wówczas najlepiej wybrać wózek elektryczny. Dodatkowo może on stanowić oparcie dla gracza podczas schodzenia z pochyłości, gdyż sam ma stabilizację prędkości. Istnieje możliwość przełączenia go w tryb wolnobieżny i poruszania przy użyciu rączki.

- Reklama -

O czym nie można zapomnieć, aby wybrać wózek golfowy? Jaki będzie najwygodniejszy?

Kolejnym istotnym kryterium wyboru wózka jest miejsce na torbę. Powinno ono umożliwiać stabilne przymocowanie tego modelu, który używamy.

Warto sprawdzić łatwość składania i rozkładania wózka oraz jego rozmiar w stanie złożonym. Jest to istotne, gdy podróżujemy autem o małym bagażniku.

Wózek golfowy teoretycznie służy do przewożenia torby, ale gdy już jest z nami na polu można go wykorzystać do przymocowania akcesoriów, które chcemy mieć pod ręką i nie szukać ich każdorazowo w torbie. Warto sprawdzić jakie uchwyty można zamontować.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.