- Reklama -

- Reklama -

WOTgames dla dzieci i dorosłych

26 września, w niedzielę, w powiecie zamojskim odbędzie się rodzinny piknik sportowy "WOTGames" zorganizowany z okazji święta Wojsk Obrony Terytorialnej.

Z okazji czwartego święta WOT odbędzie się wiele wydarzeń sportowych w wielu miejscowościach w całej Polsce. Pikniki rodzinne będą miały na celu propagowanie kultury fizycznej, zdrowego stylu życia i zasad „fair play”. Wspólne świętowanie ma na celu pogłębienie integracji i zaangażowania w życie lokalnych społeczności. Do sportowej rywalizacji w ramach „WOTgames” terytorialsi zapraszają rodziny, dzieci i dorosłych.

Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę „Akademia Terytorialsa”. Będzie to przestrzeń edukacyjno-zabawowa dla dzieci oraz ich opiekunów. Na ośmiu punktach edukacyjnych dzieci spotkają żołnierzy – specjalistów z różnych dziedzin wojskowych, gdzie poznają tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT. Wybrane zabawy „Akademii Terytorialsa” to na przykład: „sokole oko”, „szkoła przetrwania” czy „poszukiwacz skarbów”.

- Reklama -

Dorosłych żołnierze zapraszają do sportowej rywalizacji w strefie „Wspaniała dwunastka” – jej nazwa związana jest z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty. W ramach tej strefy będzie rozgrywanych 12 konkurencji sportowych w dwóch kategoriach wiekowych – „Rekrut” i „Terytorials”. Wybrane konkurencje to na przykład: „Relaks celowniczego”, „Sprint sapera”, „Zaprawa poranna”, „Dostawa amunicji”. Będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach, jak „Wymagający porucznik”, „Surowy sierżant” czy „Musztra z pojazdami”. Aby dołączyć do rywalizacji w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” należy się wcześniej zarejestrować na stronie www.wotgames.wp.mil.pl.

Ponadto przygotowano strefę „Park Sprzętu Technicznego”, gdzie będzie można poznać wyposażenie i uzbrojenie oraz strefę „Plac apelowy” – miejsce na pogadankę z kombatantem, lub skosztowanie pysznej wojskowej grochówki. Tutaj  także każdy zainteresowany służbą w WOT będzie mógł porozmawiać z rekruterami. Dodatkowo na pikniku przygotowany będzie punkt szczepień oraz punkt narodowego spisu powszechnego.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.