- Reklama -

- Reklama -

WOT ćwiczył ze strażakami w Biszczy

W środę odbyło się szkolenie 90 żołnierzy przeprowadzone przez biłgorajskich strażaków nad zalewem Biszcza-Żary. Było ono realizowane w ramach bloku szkolenia kryzysowego.

- Reklama -

Aż 90 żołnierzy z kompanii biłgorajskiej Wojsk Obrony Terytorialnej szkoliło się nad zalewem Biszcza-Żary. Działania były realizowane w ramach zgrupowania poligonowego, które trwa od 17 do 30 sierpnia.

– Szkolenie było realizowane w ramach bloku szkolenia kryzysowego. Dodatkowo planowane jest szkolenie z ratownikami WOPR na zalewie w Nieliszu – informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Reklama -

Żołnierze szkolili się ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i Ochotniczej Straży Pożarnej w Soli, Księżpolu oraz Biszczy. Kilkugodzinne działania strażackie polegały na wyszkoleniu wojskowych z zakresu działań kryzysowych, takich jak układanie i sprawianie rękawów przeciwpowodziowych, obsługa łodzi oraz ewakuacja i transport łodziami ludzi i mienia, a także obsługa pomp.

– Cieszę się, że to właśnie na terenie zalewu Biszcza-Żary odbyło się wspólne szkolenie biłgorajskiej kompanii WOT oraz druhów strażaków z jednostek JRG Biłgoraj, OSP w Biszczy, Soli oraz Księżpolu. Pozwoliło to żołnierzom i strażakom nie tylko zgrywać się w trakcie ćwiczeń i poznawać nowe umiejętności, ale również zapoznać się z obiektem, jakim jest biszczański, niemały, bo 44-hektarowy zbiornik wodny. Takie szkolenia mają bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa na naszym zbiorniku, na innych tego typu obiektach, a także w walce z żywiołem, jakim są powodzie – mówi Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.