- Reklama -

WORD oficjalnie otwarty

 

7 kwietnia nastąpiło oficjalne otwarcie Oddziału Terenowego w Biłgoraju Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu. Zlokalizowany on jest przy ul. Motorowej 2.

 

- Reklama -

W Biłgoraju można zdać egzaminy państwowe na prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B. Zapisy prowadzone są w godzinach od 7.30 do 15.30.

W ciągu roku 3,5 tysiąca kandydatów na kierowców z powiatu biłgorajskiego przystępuje do egzaminu na prawo jazdy. Najwięcej osób decyduje się na zdawanie w WORD w Tarnobrzegu i Zamościu. Były też osoby, które zdawały w Przemyślu i Rzeszowie.

O pracach zmierzających do utworzenia w Biłgoraju filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na łamach NOWej informujemy czytelników na bieżąco. Przez jakiś czas niemal pewne było, że powstanie ona na obiektach Ligi Obrony Kraju w Biłgoraju przy ul. Włosiankarskiej. Pojawiły się jednak przysłowiowe "schody". Warszawski LOK chciał zawrzeć z marszałkiem województwa lubelskiego umowę dotyczącą późniejszego zwrotu w ratach poniesionych kosztów. Ten na to zgody nie wyraził. Powstał pomysł, aby filia została zlokalizowana na obiektach Autodromu, chociaż początkowo mówiono, że tak być nie może ze względu na brak uregulowań prawnych dotyczących własności gruntów. Okazało się, że jest niesporna część terenu, gdzie baza taka może być usytuowana.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.