- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

WORD niebawem w Biłgoraju

- Reklama -

Płk Jerzy Długoszewski uczestniczył w spotkaniu z władzami miasta i powiatu. Na spotkaniu obecny był również Ryszard Łuczyn, prezes LOK w Biłgoraju. Płk Długoszewski zapewnił, że ze strony LOK nadal jest dobra wola, aby taki ośrodek powstał w obiektach Ligi Obrony Kraju przy ul. Włosiankarskiej w Biłgoraju. Koszt modernizacji obiektów weźmie na siebie Liga Obrony Kraju. Przystosowanie pomieszczeń do wymogów szacuje się na kwotę 300 tys. zł.  Władze miasta natomiast skierowały pismo do Zarządu Województwa Lubelskiego. – We wtorek 31 maja do urzędu wpłynęło pismo, w którym władze Biłgoraja informują nas, że miejscowa LOK jest gotowa pomóc lokalizacyjnie. Teraz Sejmik musi skierować do konsultacji społecznych projekt zmian w statucie WORD w Zamościu, ponieważ Zamość jest najbliżej położony i ośrodek zamiejscowy w Biłgoraju będzie najprawdopodobniej podlegał właśnie WORD w Zamościu – informuje Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego. Po zakończeniu konsultacji społecznych, a są one niezbędne, bo zmiana statutu jest tzw. prawem miejscowym, przyjdzie czas na podjęcie przez Sejmik uchwały o zmianie statutu WORD Zamość i to otwiera drogę do podjęcia działań organizacyjnych w Biłgoraju.

W ciągu roku 3,5 tysiąca kandydatów na kierowców z powiatu biłgorajskiego przystępuje do egzaminu na prawo jazdy. Najwięcej osób decyduje się na zdawanie w WORD w Tarnobrzegu i Zamościu. Były też osoby, które zdawały w Przemyślu i Rzeszowie.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Przypomnijmy. 7 września 2015 radni Sejmiku Województwa Lubelskiego podjęli uchwałę w sprawie wskazania miasta Biłgoraj jako miasta, w którym może być przeprowadzany egzamin państwowy w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B. Początkowo mówiono, że ośrodek może powstać jeszcze pod koniec minionego roku. Jednak rzeczywistość okazała się bardziej skomplikowana. Powodem był brak lokalizacji, gdzie taki ośrodek mógłby powstać. Typowano trzy lokalizacje: teren Autodromu (ul. Motorowa), LOK-u (ul. Włosiankarska) oraz PKS-u (ul. M. Konopnickiej). Okazuje się, że żadnej z nich nie można wykorzystać na ten cel. Autodrom nie ma uregulowanej sprawy własności gruntów, natomiast władze PKS-u chcą sprzedać udziały spółki. LOK nie jest instytucją samorządową i zgodnie z prawem władze nie mogą czynić tam żadnych inwestycji. Dzięki temu, że LOK sfinansuje dostosowanie obiektu do wymagań Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, ośrodek taki może powstać w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.