- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Wolne media – Wolni ludzie

Mieszkańcy Biłgoraja protestowali dziś w obronie stacji TVN. To pokłosie podjętej w piątek przez Sejm ustawy dotyczącej nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

- Reklama -

Protest miał miejsce dziś w godzinach wieczornym. Przed budynkiem Urzędu Miasta Biłgoraja spotkało się kilkunastu mieszkańców zaniepokojonych proponowanymi przez rząd zmianami. Mieli oni ze sobą baner z napisem „Wolne media – Wolni ludzie” z logo stacji TVN. Podobne manifestacje odbywają się w wielu miastach w Polsce.

Apel w obronie TVN podpisało już ponad 1,5 mln osób. „17 grudnia Sejm uchwalił ustawę LEX TVN. Jest to atak na wolne media, który ma pozbawić Państwa możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. (…)  Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki. Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić! Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami” – czytamy w apelu w obronie stacji.

mr-1000x200px

Teraz krok jest po stronie prezydenta, który może ją zawetować lub podpisać.

- Reklama -

7 Komentarze
 1. Benek mówi

  Zamiast protestować przeciwko wysokim cenom gazu co to mieliśmy go mieć z Ameryki a jednak płacimy drożej bo z Rosji zamiast protestować przeciwko podwyżkom cen paliw to protestują bo chcą mieć niemieckie media w Polsce czy amerykańskie Nie wiem sam na pewno to nie są wolne media być może TVP jest propagandowa przez PiS ale TVN jest też propagandowa tyle że przez kogoś innego nie ma czegoś takiego jak wolne media albo idzie propaganda od by DNA z USA albo od Merkel z Niemiec Dlaczego wolicie tamte media to nie mam pojęcia

 2. Zbyszek mówi

  O nawet w Bilgo. Jest niewielkie stado. BARANÓW

 3. Zbigniew mówi

  Panie Janie… żeby używać słowa lewak trzeba wiedzieć co to słowo oznacza, za dużo ogląda Pan TVP…. według Pana myślenia amerykańska telewizja TVN jest lewacka….a to ciekawe….

 4. Jan mówi

  Mało lewaków

 5. Zbigniew mówi

  Dokąd zmierzasz Polsko….? Nie ma już Sądów, nie ma Trybunału, telewizja TVP gorsza jak za komuny, afera za aferą a my na to tak spokojnie patrzymy….co się z nami stało, że wszystko nam jest tak obojętne… Biłgoraj 30-tys. miasto a na protest wyszło parę osób…. Wolności nie dostaje się na zawsze…trzeba o nią walczyć każdego dnia… póki nie jest za późno….

  1. Krzysztof mówi

   To właśnie jest reakcja na apel obrony TVN. Dlaczego uważasz, że ktoś kto nie popiera TVN jest przeciw wolności? Dążysz do organizacji wiecu przeciwników TVN?. Czy w ten sposób nie tworzy się podziałów i nienawiści? Czy to nie jest wywieranie wpływu na nasze poglądy ?

 6. gross mówi

  Zlikwidować to guano jak najszybciej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.