Noclegi – Bździuch

Wokalne zajęcia z zespołem „Za horyzontem”

W listopadzie członkowie zespołu folkowego z Zawadki w gminie Księżpol mieli okazję spotkać się z Jolantą Kurzyńską ze Szkoły Muzycznej Maestro z Biłgoraja. Pani Jola jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu, prowadzi także zajęcia wokalne, umuzykalniające i rytmiczne, gra na pianinie oraz skrzypcach.
Członkowie zespołu spotkali się, aby po raz pierwszy profesjonalnie ćwiczyć swoje umiejętności śpiewania, gdyż pani Jolanta poprowadziła z nimi zajęcia z emisji głosu. 
– Najpierw nauczyliśmy się, jak rozgrzewać i rozciągnąć mięśnie twarzy przed śpiewaniem. Potem uczyliśmy się, jak dobrze gospodarować powietrzem, panować nad przeponą i własnym głosem. Niektóre ćwiczenia na pierwszy rzut oka wydawały nam się trochę śmieszne, ale, o dziwo, śpiewało się potem o wiele łatwiej i przyjemniej – przyznają uczestnicy spotkania. 
Po rozgrzewce przyszedł czas na wspólne zaśpiewanie kilku piosenek, a były to kolędy i piosenki z repertuaru zespołu. Członkowie grupy mogli dopytać prowadzącą o inne aspekty śpiewania. Potem każdy z zebranych mógł sam zaprezentować wybrane ćwiczenia. Wszystko po to, aby zespół korzystał z zaczerpniętej wiedzy podczas swoich prób.
– Pani Jola okazała się bardzo sympatyczną i miłą osobą. Pokazała nam, jak umiejętnie używać swoich głosów podczas śpiewania, a zajęcia były prowadzone w bardzo ciekawy i zrozumiały sposób. Na pewno skorzystamy z jej rad – dodają członkowie zespołu.  

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.