kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Wójtowie nie chcą oddać stołków. Kto kandyduje?

Kto będzie rządził na Ziemi Biłgorajskiej i rozsiądzie się w gabinetach? 7 kwietnia pójdziemy do urn wybierać radnych, ale również wójtów i burmistrzów. Sprawdziliśmy, czy obecni włodarze gmin z powiatu biłgorajskiego będą kandydować. I jak myślicie co przekazali Nowej Gazecie Biłgorajskiej?

- Reklama -

Aleksandrów: Mam jeszcze czas

W gminie Aleksandrów rządzi rekordzista. Wójt Józef Biały sprawuje władzę od początku istnienia gminy, czyli od 1992 roku. W 2018 r. w pierwszej turze pokonał trzech kontrkandydatów, zdobywając 58.76 proc. poparcia (946 głosów). Jest też chyba najbardziej zajętym wójtem w naszym powiecie. Już nie pierwszy raz nie miał czasu na rozmowę z nami. Na pytanie, czy wystartuje w nadchodzących wyborach, rzucił tylko: „Mam jeszcze czas, zobaczymy”… I się rozłączył…

toyota Yaris

Ciekawe, czy rozłączy się również z mieszkańcami Aleksandrowa….

Biszcza: Chcę dalej rozwijać gminę

W Biszczy od 16 lat  rządzi wójt Zbigniew Pyczko. W 2008 roku wygrał wybory uzupełniające po tym, jak ówczesna wójt Genowefa Tokarska została powołana na wojewodę lubelskiego. Jeśli chodzi o ostatnie wybory, to w 2018 roku niewiele zabrakło mu do zwycięstwa w I turze, ale ostatecznie wygrał w dodatkowym terminie, pokonując Genowefę Górną. Pyczko zdobył 51,47 proc. poparcia, czyli 1018 głosów. Górna zebrała 960 głosów.  Wójt potwierdził nam, że w kolejnych wyborach również wystartuje.

– Przez tych kilkanaście lat urzędowania wspólnie z mieszkańcami gminy, z urzędnikami, z radnymi udało nam się zrobić bardzo dużo. Te zrealizowane inwestycje są widoczne i ułatwiają życie mieszkańcom. Jest jeszcze sporo pomysłów na realizację  inwestycji, które są zaplanowane na najbliższe lata. Uważam, że w miarę dobrze sprawuję swoją funkcję i chcę dalej rozwijać gminę – mówi wójt Pyczko.

Obecny wójt utworzy własny komitet wyborców wójta Zbigniewa Pyczko.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Co zdecydowali wójtowie Łukowej, Obszy, Potoka Górnego, Tereszpola i gminy Biłgoraj? Zapytaliśmy wszystkich, czy mają dość rządzenia, czy nie. Więcej tylko w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Antysystem mówi

  A to nie miało być dwukadencyjnosci wprowadzonej za PiS?

 2. Tak mówi

  Jak im Kaczyński podniósł do 20.000 miesięcznie,raz obnizal później podniósł jak głupi oszołomiony działa, to przy takiej kasie będzie parcie,bo to dziesięciokrotna część tej sumy to emerytura rolnicza, są wójtowie co byli kilka kadencji i pobierają emerytury 3 razy mniej od obecnych stawek dla wójtów, to źle i mocno niesprawiedliwe a to dzięki glupkowi Kaczyńskiemu.Napiszcze w nowej jakie stawki mają obecnie.

 3. Jan mówi

  U nas w Aleksandrowie to powinna być już zmiana na nowego wójta , wiek robi swoje i takie nie odpowiadanie przez telefon pokazuje że czas na zmianę jest już potrzebny .

 4. Wieśniak do wieśniaka mówi

  Wieśnicy są tak zawistni że nigdy nie wybiorą uczciwego człowieka.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.