- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Wójt zapadł się pod ziemię? A obiecywał mieszkańcom…

Gorąco może być na dzisiejszej sesji Rady Gminy Tereszpol. Chodzi o postulaty zgłoszone wójtowi, przez mieszkańców Bukownicy. Miały być m.in. progi zwalniające na drogach. Miał być przynajmniej znak przy drodze - bo taki obiecywał wójt. Progów do dzisiaj nie ma, znaku do dzisiaj nie ma, a wójt pytany przez nas o sprawę - nagle zamilkł. Co wydarzy się o godzinie 13:00?

- Reklama -

Plac zabaw  w Bukownicy.  Zamiast cieszyć rodziców, spędza im sen z powiek. Jest umiejscowiony na zakręcie, bez ogrodzenia. Mieszkańcy od dawna upominają się o ograniczenie prędkości do 30 km/h i progi zwalniające. Obietnice gminy były, ograniczeń jednak nie ma.

Zdesperowani rodzice proszą nas o pomoc w rozmowach. Choćby w sprawie znaku ograniczenia prędkości i zamontowania progów zwalniających przy placu zabaw w Bukownicy.

Grzegorz Wróbel

– Samochody pędzą tu nieraz jak szalone. Dzieci bawią się przy ulicy i nie wiadomo co za chwilę wyskoczy zza zakrętu – mówi jedna z matek.

Rodzice po prostu chcieliby by ich pociechy bawiły się w bezpiecznym miejscu. O swoich obawach związanych z bezpieczeństwem dzieci poinformowali wójta na zebraniu wiejskim w Bukownicy we wrześniu 2021. Według ich relacji włodarz obiecał, że znak ograniczenia prędkości do 30 km/h zostanie postawiony niebawem, oraz że sprawdzi, co da się zrobić w sprawie progów zwalniających. 8 miesięcy później efektów obietnic wójta na bukownickiej drodze nie widać.

W rozmowie z „Nową Gazetą Biłgorajską” sołtys Bukownicy twierdzi, że nie była informowana o problemie przez mieszkańców.  Deklaruje jednak chęć współpracy i wstawiennictwa za mieszkańcami u wójta. Zapewnia, że poruszy temat już na dzisiejszej sesji Rady Gminy Tereszpol. Początek o godzinie 13:00.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Co na to sam wójt gminy Tereszpol? Póki co nie mamy od niego odpowiedzi. Albo zapadł się pod ziemię, albo jest tak zajęty przygotowaniem progów zwalniających prędkość. Oby tylko znalazł czas na dzisiejszą sesję Rady Gminy…

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Pioter mówi

    Lepsze pytanie gdzie jest obiecana świetlica na woli małej szkole miał kto wyburzyć a postawić nową już nie ma komu ….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.