- Reklama -

Wójt z niższymi poborami

O 48 złotych mniej będzie zarabiać wójt gminy Potok Górny Edward Hacia. Radni zatwierdzili już obniżkę pensji do 8992 zł.

Na łamach NOWej pisaliśmy już, że w każdej gminie radni głosują nad uchwałą w sprawie wynagrodzenia wójta. Sytuację taką wymusza zmiana przepisów, która obniża pensję zasadniczą do 4700 zł. Wielu wójtów i burmistrzów do tej pory miało ustalone wyższe wynagrodzenie zasadnicze, stąd konieczność zatwierdzenia nowych kwot.

Chociaż szumnie nazywano to obniżką poborów, zazwyczaj radni ustalają wynagrodzenie wójtów tak, aby po zmianach nie różniło się ono znacznie od dotychczasowego. Zmniejszają jeden składnik wynagrodzenia, ale jednocześnie podwyższają dodatki w taki sposób, że po zmianach różnica wynosi zaledwie kilka lub kilkadziesiąt złotych.

- Reklama -

Także w gminie Potok Górny radni już zatwierdzili zmiany w poborach wójta Edwarda Haci. Do tej pory zarabiał on 9040 zł, a po zmianach będzie otrzymywać 8992 zł, czyli o 48 zł mniej.

Na wynagrodzenie to będzie składać się: wynagrodzenie zasadnicze 4700 zł (do tej pory było to 5000 zł), dodatek funkcyjny 1900 zł (do tej pory 1700 zł), dodatek specjalny 1452 zł (przedtem 1340 zł) oraz dodatek za wysługę lat w wysokości 940 zł (do tej pory 1000 zł).

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.