- Reklama -

- Reklama -

Wójt szuka wystawców i producentów tradycyjnej żywności

Księżpol szuka wystawców, rękodzielników, twórców ludowych i producentów tradycyjnej żywności. Gmina szykuje Festiwal Tradycji „Tanwiska”. -Będzie to pierwszy tego typu festiwal w gminie Księżpol, które ma na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń kulturalnych - mówi wójt Jarosław Piskorski. Festiwal odbędzie się 12 czerwca 2022 roku w na plaży przy rzece Tanew w Kucłach.

- Reklama -

Organizatorami „Tanwisk” jest Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu oraz Prywatna Szkoła Podstawowa w Biłgoraju.
Festiwal będzie mieć formę konkursu wokalnego dla dzieci i młodzieży, którego celem będzie prezentacja muzyki ludowej oraz wywodzącej się z folkloru polskiego, a także promowanie tradycji muzycznych związanych ze śpiewem oraz grą na instrumentach, prezentacja dorobku artystycznego młodych artystów oraz wymiana pomysłów i doświadczeń wykonawców, instruktorów i nauczycieli.

- Reklama -

Oprócz zmagań konkursowych festiwalowi będzie towarzyszyć kiermasz produktów regionalnych oraz pokaz tradycyjnego rzemiosła. Swój udział już zapowiedziało kilka Kół Gospodyń Wiejskich, które to mają zamiar przygotować regionalne smakołyki takie jak: krupiaki gryczane i jaglane, pierogi, bułeczki i zawijańce z różnym nadzieniem, sodziaki i domowy chleb ze smalcem. Będzie można także spróbować produktów, wpisanych na listę Produktów Tradycyjnych Województwa Lubelskiego: krężałek i kulaszy.
-Zapraszamy także wystawców, rękodzielników, twórców ludowych oraz producentów żywności tradycyjnej do zaprezentowania się podczas Festiwalu Tradycji „Tanwiska” w Kucłach. Zgłoszenia można dokonywać mailowo: gok@ksiezpol.pl lub telefonicznie (84) 687 74 19 wew. 28. – zachęca wójt Księżpola, Jarosław Piskorski.

info: UG Księżpol

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.