- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wójt ostrzega przed oszustami w Gminie Biłgoraj

Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński ostrzega przed przedstawicielami firm podającymi się za współpracowników Gminy. - Firmy, które chcą nam sprzedać wszystko, wepchnąć jakieś urządzenia typu pompy ciepła, przedstawiają się za pracowników Urzędu Gminy lub mówią, że są współpracownikami Gminy. Nie jest to prawdą- mówi Różyński.

- Reklama -

Na ostatniej sesji Rady Gminy Wójt poruszył temat firmy, które chcą nam sprzedać wszystko, wepchnąć jakieś urządzenia typu pompy ciepła i przedstawiają się za pracowników lub współpracowników  Urzędu Gminy lub niektórzy mówią, że są współpracownikami Gminy. – Nie jest to prawdą – podkreśla Różyński.

Uwaga na oszustów

Wójt wyraźnie zaznacza, że jeśli gmina organizuje jakieś przedsięwzięcie, to wszystko jest obarczone pieczątką gminy i potwierdzone odpowiednim dokumentem, że dana osoba działa w interesie gminy.

Poza tym państwo sołtysi byliby powiadomieni, że w dniach takich i takich będą spotkania z pracownikami gminy, tak jak dzieje się to w przypadku spotkań wiejskich. Już kiedyś było spotkanie na sali w Gminie, gdzie informowali, że to samorząd gminy organizuje spotkanie, co nie było prawdą. Wiem, że zdarzały się w kilku miejscowościach przypadki, że ktoś podawał się, że działa w imieniu gminyinformuje wójt.

Biłgorajskie Centrum Obsługi Inwestora

- Reklama -

Wójt poinformował, że na terenie Urzędu Gminy, w pokoju nr 14 znajduje się  Biłgorajskie Centrum Obsługi Inwestora, które przygotowuje bezpłatne  wnioski dla mieszkańców gminy związane z „Czystym Powietrzem”.

Tam jest podpisana umowa  z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska. Tam też można zasięgnąć opinii również o innych projektach. Jest to spółka, którą prowadzi samorząd gminy. Za inne osoby, które się podają za przedstawicieli gminy nie możemy brać odpowiedzialnościprzestrzega Różyński.

Wójt apeluje o rozwagę i roztropności przy wpłacaniu zaliczek czy podawaniu swoich informacji różnego rodzaju firmom.  Zapewnia, że zawsze można zweryfikować rzekomego pracownika gminy dzwoniąc do urzędu lub  pytając w Biłgorajskim Centrum Obsługi Inwestora.

Zawsze informujemy o zebraniach

Jedna z sołtysów potwierdziła, że we wsi pojawili się przedstawiciele firmy, którzy chcieli zrobić zebranie jako reprezentanci gminy. Gdy sołtys chciała zadzwonić do Urzędu i potwierdzić, domokrążcy zmienili zdanie.

Jeśli my chcemy zrobić zebranie, to zawsze informujemy Państwa Sołtysów, że takie zebranie planujemy. Zaczynamy od Państwa, żebyście poinformowali mieszkańców a nie odwrotnie. To samo dotyczy Państwa Radnychpodkreśla Różyński.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.