- Reklama -

- Reklama -

Wójt Borowiec grozi sądem posłance!

Dzień bez afery w powiecie biłgorajskim, dniem straconym. Tym razem gorąco na linii: wójt Aleksandrowa Andrzej Borowiec - poseł Ziemi Biłgorajskiej Małgorzata Gromadzka. Ta druga w odpowiedzi na oświadczenie wójta, wydała właśnie swoje: - Pan Andrzej Borowiec przypisuje mi wypowiedzi i stwierdzenia, które z moich ust nie padły - mówi posłanka.

- Reklama -

W odpowiedzi na oświadczenie Pana Andrzeja Borowca, Wójta Aleksandrowa, opublikowane na portalu społecznościowym 5 czerwca 2024 r., w którym to grozi mi złożeniem pozwu o naruszanie dóbr osobistych za wypowiedzi z konferencji prasowej, na której wystąpiłam wspólnie z Posłanką Martą Wcisło, oświadczam, że w mojej wypowiedzi nie odniosłam się do osoby Pana Wójta. Mówiłam o karygodnym sposobie działania poprzedniej władzy, który jest badany przez prokuraturę. Pan Andrzej Borowiec przypisuje mi wypowiedzi i stwierdzenia, które z moich ust nie padły. Odpowiedzialność cywilną i karną każda osoba ponosi za swoje słowa i czyny.
Jako Poseł na Sejm RP wybrana z list Koalicji Obywatelskiej, czuję się zobowiązana do rozliczenia poprzednich rządów, ale i naprawienia szkód powstałych za rządów poprzedników, mimo że codzienne odkrycia dziennikarzy, członków komisji śledczych i wreszcie rządzących powodują, że ta naprawa wydaje mi się coraz większym wyzwaniem.
Swoje publiczne wypowiedzi zawsze opieram na informacjach sprawdzonych. Mam nadzieję, że obecnie niezależna prokuratura zbada i wystosuje odpowiednie akty oskarżenia w wielu sprawach. Stąd też moje działania wspierające proces oczyszczania całego sytemu państwa w postaci kontroli, interpelacji, zapytań poselskich ale też działania w tzw zespole Romana Giertycha.
Prawdą natomiast jest, że Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Lasów Państwowych przez Pana Andrzeja Borowca. Sprawdziłam te informacje. Liczę na to, że prokuratura oraz sądy należycie wyjaśnią tą sprawę i wyciągną surowe konsekwencje w przypadku potwierdzenia zarzutów.
Małgorzata Gromadzka – poseł RP
urząd MArszałkowski projekt

- Reklama -

33 Komentarze
 1. oj mówi

  artykuł warty osób wymienionych i gazety

 2. Klika mówi

  ci politycy dużo mówią mało robią. z przyjemnością będę śledził losy rodziny z Aleksandrowa. słyszałem że rozbudowa domu w Biłgoraju idzie pełna para. skąd kasy wy tyle macie?? z jagod? uczciwi nie muszą się niczego bać no chyba że coś było. andrzej ty sie pochwal czy lasy zapłaciły karę za wasza robotę tzn w sprawi migania się od udzielenie odpowiedzi na zapytanie w trybie o udzielenie informacji publicznej. zdaje się że to 6czy tam 7tysi było?!

 3. Polak mówi

  pierwsze rozliczyć tamtych i to przesiać swolocz dokładnie bo tam jest dużo na sumieniu a później się zabrać za obecna władze. jak dla mnie to tamci robi syf a ci też mogą ale zobaczymy czy będą uważali. 8 lat syfu wystarczy , jaka to jest praca z jednej kieszeni rozdawać a z drugiej zabierać. co nie pamiętacie jak nas robili np. na nawozach ? widzę niektórzy lubią siać zamęt ale nie pamiętają co było i jak było

 4. miasto mówi

  No gromadzka jest w Biłgoraju to nie stoi w kolejce po uchodźców przecież już rozpoczeli rozdawanie
  zamiast szukać tematów zastępczych i mydlić ludziom oczy i szukać kozłów ofiarnych to trzeba
  ogłosić narodowi wprost sprowadzamy uchodźców no i to cała prawda

  1. Albert mówi

   Gromadzka niech bierze migrantów do siebie do domu POwcy byli przeciw Referendum no to więc

 5. obserwator mówi

  Coś mi tu śmierdzi kryminałem u Borowców.

  1. Kilometr mówi

   kilometrów kiedy leciały??? oj andrzej czy to tylko czubek góry lodowej??? a gdzie mure schowa liście??

 6. Anonim mówi

  Najgorzej jak polityk-czka uwierzy we własną propagandę czy swojej partii.

 7. Znafca mówi

  Każda kadencja kiedyś się kończy, a wraz z nią immmunniuniu!!! Wtedy można dobrać się do każdej dupy, jaka by nie była… 🙂

  1. Opole mówi

   no ciekawi mnie jedno kiedy dobiorą się do tego co chciał się dobrać u nas 😅😅😅

 8. tubylec mówi

  Pani poseł jeszcze jedna prośba o udostępnienie swoim wyborcom i całej opini publicznej wydruku ze zbliżającego się głosowania w sprawie związków partnerskich i adopcji dzieci przez pary homoseksualne

 9. Jan mówi

  Ty cwaniaku pilnuj swoich spraw a nie jakiegoś X bo ci też można do du.y się dobrać pewny jesteś
  że masz w papierach czysto to nie wyciągaj czyjegoś życia.

  1. Do Jana mówi

   o kim mówisz z chęcią posłucham

  2. Bilgorajec mówi

   o widzę że kolejny pan zachęca do czynów zakazanych. Grozić se możesz ale wiesz że to karalne i twoja anonimowość to żadna anonimowość ?

  3. Phii mówi

   aaa oczewiscie że jestem pewny ze mam czysto i nie robię takich afer co nie którzy, takim nawet żółte papiery nie pomogą

  4. Prawda mówi

   jak dla mnie to jasny przekaz , tu są groźby i to się tyczy etyki tego kogoś bez żadnych dowodów i aczej na się nie dawna afera tam są dowody i ciekawe ci teraz będzie ?

 10. podatnik mówi

  Jesteś posłem regionu, a nie gwiazdą internetową te makijaże to są zrobione za nasze podatki i czas
  uświadomić sobie po co ci płacimy.DO roboty albo do dymisji.

 11. Spontaniczny mówi

  no już wujek z Kujaw prawie stracił immunitet prokuratura chce zatrzymać i aresztować guru. to teraz w kolejce do lustracji Mura jaki dyrektor sprawdza czy wszystko było wporzadku i jakim cudem on pracował w jednym czasie jako magazynier w nadleśnictwie i w biurze ? a może zapytamy pana Borowca on był dyrektorem wtedy. a Mura pamiętasz co się działo 16 stycznia 2023 roku ? nie ?to sobie przypomnisz

 12. wieś mówi

  Wstyd i hańba by posłanka nie zajmowała się problemom polskiej wsi, migracji, wprowadzenia bzdurnych
  peowskich zniewoleń tylko szuka poklasków we własnym środowisku jak jesteście posłami to brać się za robotę bo po to wam cała polska płaci kasę. Chcesz sukcesu to szukaj w Warszawie w sejmie a nie w Biłgoraju.

 13. Anonim mówi

  A może jakiś pomysł jak pomóc branży meblarskiej która jest w coraz trudniejszej sytuacji.

 14. Anonimowy mówi

  To oczyszczanie PiSu z takiego elementu jak familia z Aleksandrowa i ziobrysci będzie czymś dobrym dla tej partii.

 15. Małgosia mówi

  A co zrobi pani oprócz tego „rozliczania”? Dla nas młodych? Dla regionu???? Słabo oj słabo żal, że na panią głosowałem- wstyd mi się przyznać.

  1. do powyżej mówi

   Chyba to ten sam wyborca co pisał, że głosuje na Murę 😉

   1. Marlenka mówi

    haha bardzo możliwe , ale on przecież procentowo wyszedł na cieniznę. W sumie jak widziałam jego artykuły to w moim odniesieniu nie chciała bym mieć z tym panem doczynienia. nie wiadomo co by zrobił, już jedną akcję miał ale mam nadzieję że to też się wyjaśni

 16. NiktWażny mówi

  Nosił wilk razy kilka… Każdy Borowiec to jest PiSowiec. Chwała Tuskowi!

  1. Ryszard mówi

   to napisał prawdziwy idiota że można dziękować Niemcowi za coś to tak jakby dziękować Niemcom za wysiedlenia

 17. Anonim mówi

  A co z planowaną linią kolejową Kraśnik – Janów – Biłgoraj ???

  1. Zenek mówi

   Może jeszcze lotnisko w Smólsku?

  2. Trox mówi

   gowno

  3. Anonim mówi

   To PiS obiecał, to do nich

 18. tubylec mówi

  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale największym wyzwaniem dla Pani poseł jest przebywanie blisko Romana Giertycha(notabene którego od zarzutów prokuratorskich broni immunitet) bo nie spodziewam się jakichkolwiek efektów pracy wspomnianego zespołu. Od wyjaśniania przestępstw jest sąd a nie śmieszne komisje

 19. Mieszkaniec mówi

  Niech sąd zadecyduje co Pan wójt nawywijał… lub nie w Lasach Państwowych.

  1. Chinczyk mówi

   niech się teraz broni. jak faktycznie trafił wniosek do prokuratury to ta powinna dać mu się odnieść do ewentualnej sprawy i albo postawić zarzuty albo umorzyć sprawę. jednak patrząc co ta partia i ludzie w niej dokonywali to należy to sprawdzić żeby nie było odrobiny wątpliwości czy to uczciwy czlowiek, ale ja mam wątpliwości skoro oni z mura i Romanowskim przy jednym stole w biurze siedzieli. Romanowskiego czytamy dzis prokuratura 11 zarzutów chce postawić.. nie wspomnę o nagraniach to się chłop nie wyprze. a mura to zwykły nie prawy cudzoloznik. sam tak zeznał więc nie ma co tu bronić i ewentualnie bronić się że ktoś pomawia bo spontaniczny s*x z czyjąś żona to cudzoloznik(akcja kolegi dla potwierdzonych informacji zakończona kajdankami)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.