- Reklama -

Wójt będzie zarabiać mniej

O 80 złotych mniej będzie zarabiać wójt gminy Łukowa od lipca bieżącego roku. Radni zatwierdzili już zmiany.

Już na początku roku zapowiadano, że rząd ma obniżyć pensje wójtów i burmistrzów o około 20 procent. Pomimo że planowane zmiany weszły w życie, pensje włodarzy miast i gmin nie uległy zbytnio zmianie. Co prawda radni w drodze uchwały zatwierdzili obniżenie wynagrodzenia zasadniczego o kilkaset złotych, jednocześnie zwiększyli inne składniki tak, że w sumie zarobki będą niższe o kilka lub kilkadziesiąt złotych.

Podobnie stało się w przypadku wójta gminy Łukowa, który po zmianach otrzyma mniejsze wynagrodzenie o 80 zł. Do lipca bieżącego roku otrzymywał on 9600 zł brutto poborów. Od 1 lipca 2018 roku będzie to 9520 zł. Radni na sesji, która odbyła się 29 czerwca, zatwierdzili zmiany.

Zasadnicze wynagrodzenie, które będzie otrzymywać wójt Stanisław Kozyra, wyniesie 4700 zł. Do tej pory było to 5100 zł. Wójt pobiera także dodatek funkcyjny w wysokości 1900 zł (do tej pory było to 1500 zł). Doliczany jest także dodatek specjalny (1980 zł), a jego wysokość nie uległa zmianie i dodatek za wysługę lat (1020 zł obecnie, a wcześniej 940 zł).

Łącznie wysokość poborów wójta zmniejszy się o 80 zł. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.