- Reklama -

Wójt będzie zarabiać mniej

O 80 złotych mniej będzie zarabiać wójt gminy Łukowa od lipca bieżącego roku. Radni zatwierdzili już zmiany.

Już na początku roku zapowiadano, że rząd ma obniżyć pensje wójtów i burmistrzów o około 20 procent. Pomimo że planowane zmiany weszły w życie, pensje włodarzy miast i gmin nie uległy zbytnio zmianie. Co prawda radni w drodze uchwały zatwierdzili obniżenie wynagrodzenia zasadniczego o kilkaset złotych, jednocześnie zwiększyli inne składniki tak, że w sumie zarobki będą niższe o kilka lub kilkadziesiąt złotych.

Podobnie stało się w przypadku wójta gminy Łukowa, który po zmianach otrzyma mniejsze wynagrodzenie o 80 zł. Do lipca bieżącego roku otrzymywał on 9600 zł brutto poborów. Od 1 lipca 2018 roku będzie to 9520 zł. Radni na sesji, która odbyła się 29 czerwca, zatwierdzili zmiany.

- Reklama -

Zasadnicze wynagrodzenie, które będzie otrzymywać wójt Stanisław Kozyra, wyniesie 4700 zł. Do tej pory było to 5100 zł. Wójt pobiera także dodatek funkcyjny w wysokości 1900 zł (do tej pory było to 1500 zł). Doliczany jest także dodatek specjalny (1980 zł), a jego wysokość nie uległa zmianie i dodatek za wysługę lat (1020 zł obecnie, a wcześniej 940 zł).

Łącznie wysokość poborów wójta zmniejszy się o 80 zł. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.