- Reklama -

- Reklama -

Wójt Aleksandrowa: Żadna gmina nie ma taniej niż my (wywiad)

Rozmowa z Józefem Henrykiem Białym – wójtem Gminy Aleksandrów

- Reklama -

Coś się w ogóle dzieje w Gminie Aleksandrów, bo są głosy, że … nic.

Żartuje pan? Ścieki mamy tanie, wodę mamy tanią, podatki mamy niskie, inwestycje robimy, jakie tylko się da i to się nazywa, że nic się nie dzieje? Ale wszystkim nie da się dogodzić. Zawsze się znajdzie ktoś, że komu nic nie odpowiada i jest źle.

urząd MArszałkowski projekt

To pan jest jakimś cudotwórcą.

Nie, twardo stąpam po ziemi i słucham ludzi. Po prostu ja nie mam w gminie zakładu komunalnego i dlatego takie niskie opłaty. Mam tylko ludzi do pracy i to wystarczy. Niech się pochwali jakaś inna gmina z powiatu biłgorajskiego, że ma taniej. Zapraszam. Jak ktoś ma taniej niż w Aleksandrowie, to ja jeszcze ludziom obniżę te stawki. Problem polega na tym, że wójtowie i burmistrzowie dobrze o tym wiedzą. Tylko oni powołują zakłady komunalne, zatrudniają mnóstwo ludzi i ci ludzie w kapciach siedzą. Awarii za dużo nie ma, sprzęt jest nowy, to co mają robić? A u nas się pracuje i nie wyrzuca pieniędzy w błoto. Dlatego jest taniej.

A jakieś inwestycje?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Budujemy świetlicę w Aleksandrowie Czwartym. Już jest stan surowy. W marcu zrobiliśmy ściany, a teraz zrobiliśmy przetarg na blachę i docieplenie. Jest też przetarg na drogę za prawie milion złotych, to jak można mówić, że u nas nic się nie dzieje?

Ile lat pan jeszcze będzie wójtem Aleksandrowa?

(…)

Cała i długa rozmowa z wójtem Aleksandrowa, ale także z innymi samorządowcami z powiatu biłgorajskiego, już we wtorek w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”.

Najwięcej aktualności z powiatu biłgorajskiego, wywiady, interwencje, zapowiedzi wydarzeń, kultura, sport i mnóstwo zdjęć. To także na najlepszym lokalnym portalu: WWW.GAZETABILGORAJ.PL

W każdej sprawie piszcie do nas: nowa@gazetabilgoraj.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.