Zimowe Mistrzostwa Wojewódzkie w pływaniu

W dniach 8-9 lutego 2020 roku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu na Aqua Lublin.

W trzech kategoriach wiekowych 12-13, 14-15 lat oraz open, Spartę Biłgoraj reprezentowało 15 zawodniczek i zawodników. Łącznie w mistrzostwach wystartowało 328 przedstawicieli lubelskich klubów. Biłgorajanie wywalczyli 21 medali.

Najwięcej krążków w naszej reprezentacji zdobyli Paweł Bury i Kinga Cich. Paweł we wszystkich swoich sześciu startach stawał na podium, w tym cztery razy na jego najwyższym podium. Kinga łącznie zdobyła pięć medali, dwukrotnie zdobywając tytuł wicemistrzyni województwa. Dodatkowo na podium stawali: Damian Błaszczyk, Julia Duńko, Nataniel Kobak, Bartłomiej Obszyński, Radosław Oszajca i Wojciech Papierz.