- Reklama -

- Reklama -

Wojciech Cugowski kolędował w Aleksandrowie (filmy)

Ze swoim świątecznym repertuarem w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Aleksandrowie wystąpił dziś Wojciech Cugowski. Oprócz niego zaprezentowały się lokalne zespoły i miejscowy chór.

- Reklama -

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Wojtka Cugowskiego odbył się w niedzielę po południu w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Aleksandrowie. Oprócz gwiazdy kolejno wystąpiły: Ludowy Zespół „Aleksandrowiacy”, Chór Parafialny im. ks. Błażeja Nowosada oraz Zespół GodBand z Józefowa. Sponsorem koncertu był wójt gminy Aleksandrów oraz CARITAS Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Wojciech Cugowski to znany polski muzyk, gitarzysta i wokalista grup Bracia oraz Cugowscy (syn Krzysztofa Cugowskiego lidera zespołu Budka Suflera). Film z jego występu poniżej:

Zespół GodBand powstał we wrześniu 2021 r. Działa przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Józefowie. Jego inicjatorem i zarazem kierownikiem jest wikariusz tej parafii ks. Paweł Dynaka. Obecnie zespół wykonuje repertuar religijny, ale w przyszłości planuje go poszerzyć. W skład grupy GodBand wchodzą mieszkańcy gminy Józefów oraz Biłgoraj. Film z występu poniżej: 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Chór parafialny im. ks. Błażeja Nowosada z Aleksandrowa. Jego kierownikiem i dyrygentem jest Jan Michoński. Chór skupia mieszkańców Aleksandrowa. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia na poziomie lokalnym i diecezjalnym. Jego repertuar stanowią utwory sakralne, patriotyczne, ludowe. Łącznie około 200 utworów. Film z niedzielnego występu Chóru Parafialnego im. ks. Błażeja Nowosada z Aleksandrowa poniżej: 

Ludowy Zespół Śpiewaczy „Aleksandrowiacy” istnieje od jesieni 1974 r. Inicjatorkami
i założycielkami zespołu była Maria Małek – przewodnicząca KGW w Aleksandrowie Drugim oraz  Gabriela Gorzandt (ówczesna powiatowa instruktorka KGW w Biłgoraju). „Aleksandrowiacy” był zespołem skupiającym aleksandrowską młodzież z Aleksandrowa Drugiego (dzielnica Aleksandrowa). W roku 1977 zespół przekształcił się z zespołu młodzieżowego w zespół złożony z członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z Aleksandrowa II i III. W latach 90. przy zespole działał Zespół Tańca Tradycyjnego „Przepióreczka”. Do 1992 r. Ludowy Zespół Śpiewaczy „Aleksandrowiacy” działa przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Józefowie, a od 1992 r., w którym reaktywowano gminę Aleksandrów, pod patronatem tejże gminy. Podczas wieloletniej działalności zespół otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Występował wielokrotnie na imprezach wojewódzkich i ogólnopolskich. Koncertował również w Związku Radzieckim, na Litwie, w kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie. Podczas swoich koncertów pięknie prezentuje się w oryginalnych strojach biłgorajskich, a jego starannie dobrany i opracowany repertuar zachwyca publiczność zarówno tę starszą, jak i młodych. Szczególną zasługą Ludowego Zespołu Śpiewaczego „Aleksandrowiacy” jest jego działalność propagująca kulturę regionu biłgorajskiego poprzez prezentowane pieśni, dbałość o strój jak również aktywny udział w działaniach propagujących lokalne tradycje (m.in. spotkania, pogadanki z dziećmi i młodzieżą). Członkinie zespołu dzięki wieloletniej działalności są animatorkami kultury w swoim środowisku. Czynnie biorą udział w wielu działaniach kulturalnych, współpracują z instytucjami i organizacjami działającymi na terenie gminy, powiatu oraz województwa.

Film z występu poniżej:

red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.