- Reklama -

- Reklama -

Wnuczek miał wypadek

Wielu starszych mieszkańców naszego powiatu wciąż pada ofiarą oszustów. Tym razem fałszywy wnuczek poinformował, że jest sprawcą wypadku i potrzebuje pieniędzy. Inaczej trafi do więzienia. Staruszka straciła ponad 20 tys. zł.

 

– Mężczyźni przekonali kobietę, aby udała się do banku i wypłaciła zgromadzone środki. Natychmiast po uzbieraniu potrzebnej kwoty na ratowanie z opresji „wnuczka” po pieniądze zgłosił się „kurier”. W efekcie kobieta straciła ponad 20 tysięcy złotych. Teraz oszustów poszukują prawdziwi policjanci – informuje Joanna Klimek, rzecznik biłgorajskiej policji.

- Reklama -

Tego typu telefony odebrało wczoraj piętnaście osób z terenu miasta Biłgoraj. – Na szczęście, żadna z tych osób nie dała się nabrać, natychmiast o próbie wyłudzenia informując policjantów biłgorajskiej komendy – dodaje Joanna Klimek.

Pamiętajmy, że sprawcy oszustw wywierają na ofiarach presję czasu. Nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji o dzwoniącym. Przekonują starsze osoby, że ich pieniądze pomogą w uniknięciu odpowiedzialności, schwytaniu przestępców itp.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.