- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Władze Turobina nie składają broni. Co dalej?

Czy Turobin będzie miastem? Mieszkańcy gminy mogą wyrazić swoje zdanie. Trwają właśnie konsultacje społeczne w sprawie nadania statusu miasta dla miejscowości Turobin. To kolejne podejście do całej procedury, bo jednak są i przeciwnicy zmian. Tak wygląda harmonogram zaplanowanych spotkań na terenie gminy.

- Reklama -

Turobin w tym roku miastem nie zostanie. Nie zgodziła się na to Rada Ministrów, z powodu źle przeprowadzonych konsultacji społecznych dotyczącymi nadania praw miejskich miejscowości Turobin. Na początku października wójt Turobina Andrzej Kozina zapewniał w rozmowie z „Nową Gazetą Biłgorajską”, że trzecie podejście do konsultacji będzie bardzo poważne:

Tym razem będziemy po prostu chodzić od domu do domu i pytać mieszkańców o ich zdanie. W każdej miejscowości pojawią się urzędnicy. Już nie będziemy robić zebrań i wrzucać głosów do urn. Zapytamy bezpośrednio mieszkańców naszej gminy. Podobne konsultacje były zresztą w gminie Goraj – też od domu do domu. Będzie chodził sołtys, który będzie pełnomocnikiem i urzędnicy gminy, którzy zapytają, kto jest za, a kto przeciw odzyskaniu praw miejskich – mówił nam Andrzej Kozina na początku października.

- Reklama -

O sprawie rozmawialiśmy z wójtem gminy Turobin. To powiedział Nowej Gazecie Biłgorajskiej:Czy Turobin będzie miastem?

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.