- Reklama -

Wjechał w 9-latka

Chwila nieuwagi może doprowadzić do poważnych kłopotów. Przekonał się o tym 34-letni kierowca, który w ubiegły poniedziałek (4 czerwca) zderzył się z 9-letnim rowerzystą.

Do zdarzenia doszło 4 czerwca w Luchowie Dolnym (gm. Tarnogród) po godz. 20.00. Wyjeżdżający z posesji 34-letni mężczyzna, który kierował samochodem osobowym marki Hyundai, włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu na rowerze 9-letniemu chłopcu. Doszło do kolizji i zderzenia dwóch pojazdów, ale na szczęście, rowerzysta nie odniósł obrażeń.

- Reklama -

Kierowca samochodu osobowego został ukarany mandatem. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności. Od 25 maja trwa akcja informacyjno-edukacyjna pod hasłem „Dla każdego jest miejsce na drodze”. Jej celem jest promowanie bezpiecznego korzystania z drogi przez poszczególne kategorie uczestników, z uwzględnieniem części drogi przeznaczonej dla danej grupy, tj. jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub dla rowerów, podniesienie poziomu wiedzy na temat prawnych ram i zasad wspólnej koegzystencji na drodze oraz propagowanie kulturalnych i życzliwych zachowań.
Policjanci przez cały czas trwania akcji będą informować, edukować i przypominać, że droga jest dla wszystkich, jednak przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez każdego uczestnika jest obowiązkiem, a w połączeniu z wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.- Bądźmy więc wobec siebie życzliwi i pamiętajmy, że na drodze jest miejsce dla każdego. Uśmiech, tolerancja i opanowanie emocji przynosi lepsze skutki niż agresywne zachowanie. Chcąc coś zmienić, zacznijmy od siebie – apelują policjanci, a my przyłączamy się do apelu!

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. aff mówi

    Pomijając już główny wątek ślepca za fajerą. To ta akcja „Dla każdego jest miejsce na drodze” ma na celu co, że chodniki jednak dla pieszych? Koniec z „parkowaniem” na chodnikach i drogach rowerowych? Czy to tylko taka teoria, że niby akcja kaska wzięta a efektu jak nie było tak nie ma.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.