- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wizyta w „Pytaniu na śniadanie”

- Reklama -

„Nie istnieje dla nich życie bez komputerów, smartphonów i Internetu. Nie korzystają z bibliotek, nie lubią papierowych gazet, ręcznego pisania. Takie opinie można usłyszeć o tzw. Generacji Z – młodych ludziach urodzonych po 1990 rok. Jednak nasi goście – uczniowie z Biłgoraja – są zaprzeczeniem takiego opisu młodego pokolenia – właśnie wygrali konkurs na infografikę ilustrującą nową wersję Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Czy uczniowie lubią angażować się w działania pozaszkolne? Czy trzeba ich do tego długo namawiać?” – tak prowadzący zapowiedzieli biłgorajskich gości w środowym wydaniu „Pytania na śniadanie” emitowanego w telewizyjnej dwójce. Rozmawiano zarówno o zwycięstwie w konkursie, jak również postrzeganiu nowych technologii przez młodzież.

Anna Bryła, Michał Buczek, Edyta Kościelska, Adrianna Rój i Stanisław Zań to uczniowie LO im. ONZ, którzy przygotowali pracę pod opieką nauczycielki Anny Dobraczyńskiej i wygrali konkurs. Organizowało go Stowarzyszenie Europejskich Lig Walki z Rakiem. Zadaniem uczniów było przygotowanie infografiki prezentującej zalecenia związane z profilaktyką i prewencją nowotworów.

Mulawa wybory do 05.04.2024

W studio gościła Anna Dobraczyńska wraz z uczniami Michałem Buczkiem i Anną Bryłą.  Michał opowiadał o konkursie. – Polegał on na stworzeniu infografiki na temat walki z rakiem opartym na kodeksie walki z rakiem opublikowanym przez Stowarzyszenie Europejskich Lig Walki z Rakiem. Konkurencja była ogromna. Rywalizowało ponad osiem krajów Unii Europejskiej – mówił. Jak dodała Anna, konkurencja była bardzo duża, a docenienie ich pracy sprawiło im nie lada radość.

Prowadzący pytali Annę Dobraczyńską o to, czy trudno zaangażować młodzież w dodatkowe zadania. – Myślę, że ważne jest, aby młodych ludzi zachęcać do robienia czegoś, w czym nowoczesne technologie wykorzystamy. Warto szukać wspólnych rzeczy, które możemy zrobić. Z młodzieżą można robić fantastyczne rzeczy. To wrażliwi, fajni młodzi ludzi. Nie uciekniemy przed nowoczesnymi technologiami – mówiła. Zaznaczyła, że w szkole dzieje się bardzo dużo, a młodzież jest niezwykle aktywna.

 Anna Bryła podkreślała, że w dzisiejszym świecie od technologii nie da się uciec. Można jednak starać się wszystko robić z umiarem. Michał Buczek dodał, że obecnie z technologii korzysta się do wielu celów, jednak gdy trzeba coś zrobić, telefon „idzie w odstawkę”. – Jeśli jest jakiś projekt, który ich zainteresuje, wówczas odstawiają wszystko i ciężko pracują. Do młodzieży trzeba dotrzeć z ciekawym tematem, który ich naprawdę zainteresuje – przekonywała Anna Dobraczyńska.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.