Ogłoszenia

Wizyta Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w I LO im. ONZ

 

5 grudnia 2017r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Wykładowcy, a wśród nich absolwentka I LO im. ONZ, promowali tę uczelnię. W prezentacji multimedialnej pt. „Dlaczego warto studiować z nami?” nakreślili wiele powodów, dla których zachęcają do studiowania na Uniwersytecie Przyrodniczym, począwszy od zagranicznych wyjazdów i wymian, przez komfortowe warunki pracy, aż do wysokich stypendiów dla studentów. Zwrócono uwagę na potrzebę propagowania ochrony środowiska i zdrowego stylu życia. Każdy z prelegentów sześciu wydziałów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w ciekawy sposób przedstawił, jak wygląda studiowanie na poszczególnych kierunkach.

Uczniom szczególnie podobał się wykład dra hab. Mirosława Karpińskiego pt. „Współczesne wyzwania nauk przyrodniczych”. Doktor opowiedział uczniom o odpowiedzialnej pracy weterynarza. Prezentował wiele ciekawych fotografii, między innymi zdjęcia rentgenowskie zwierząt z rzadko spotykanymi urazami. Szczególnie zwracał uwagę na potrzebę kształcenia społeczeństwa, które zapewni zwierzętom opiekę oraz odpowiednie warunki życia.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładów i zadawali pytania, na które naukowcy z przyjemnością odpowiadali. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem na Dzień Otwarty – 8 marca 2018 roku, z którego z pewnością młodzież skorzysta.

                                                                                              I LO im. ONZ

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.