AGD

- Reklama -

- Reklama -

Wirtualny Koncert Karnawałowy w Księżpolu (film)

Karnawał to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Niestety, pandemia koronawirusa sprawiła, że nie odbywają się coroczne imprezy z udziałem publiczności. Wiele z nich przeniosło się do Internetu, tak jak w gminie Księżpol.

- Reklama -

Obecne czasy koronawirusa sprawiają, że nie odbywają się imprezy karnawałowe z udziałem publiczności. Przeniosły się one jednak do Internetu, gdzie każdy we własnym domowym zaciszu może posłuchać twórczości zespołów.

– Nasza gmina wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców nawet w tak trudnym czasie pandemii, dlatego postanowiliśmy zorganizować wirtualny koncert karnawałowy, podczas którego mogły się zaprezentować różne grupy wokalne z terenu naszej gminy – informuje Jarosław Piskorski, wójt gminy Księżpol.

Karnawał to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.

- Reklama -

W koncercie wzięło udział aż pięć zespołów z terenu gminy Księżpol, każdy z nich zaprezentował jeden wybrany utwór muzyczny. Wystąpiły:

  • Zespół Za Horyzontem z Zawadki,
  • Trio Dżentelmeni,
  • Zespół Od Nowa z Rogali,
  • Zespół Piano z Korchowa,
  • Zespół Konwalia z Księżpola,
  • Chór męski Klucz z Majdanu Starego

– Podczas koncertu, zachowywaliśmy wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa. Po każdym koncercie sala była wietrzona, a elementy, z którymi miał kontakt zespół – dezynfekowane – informuje Natalia Kyc, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu. – W gminie Księżpol jest bardzo duże bogactwo form artystycznych. W naszej gminie mamy dużo zdolnych osób, a przez to nosi ona  niepisana nazwę najbardziej rozśpiewanej w powiecie – dodaje.

Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu powstał w 1970 roku (ówczesna nazwa: Gminna Placówka Kulturalno-Oświatowa). Wówczas jego działalność koncentrowała się w placówkach kulturalno-wychowawczych na terenie gminy. Nie posiadał bazy wakatowej, stąd jego formy działalności uzależnione były od specyfiki środowiska. Pierwszym kierownikiem Gminnej Placówki Kulturalno-Wychowawczej była Krystyna Paluch, piastowała ów urząd w latach 1970-1971, przez kolejne 3 lata dyrektorem instytucji był Mikołaj Wołoszyn. W 1973 roku stanowisko kierownicze objęła młodziutka wtedy dziewiętnastoletnia dziewczyna Stanisława Tatar-Budzyńska, która była najdłużej pracującym dyrektorem kultury w regionie, urząd ten pełniła do lipca 2015 roku. W 2020 roku Stanisława Tatar-Budzyńska została odznaczona Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego.

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.