Minkiewicz

Wiosenne przełaje – udana pogoda i wysoka frekwencja

Jak co roku na terenie Parku St. Nowakowskiego w Biłgoraju odbyły się popularne zawody biegowe dla młodzieży organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, Ludowy Klub Sportowy „Znicz” oraz Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego.

Zawody odbywały się według podziału na kategorie wiekowe dla chłopców i dziewcząt.  Łącznie na dystansach 600, 800, 1000 i 1200 m wystartowało ponad 500 uczestników w tym uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że wszyscy przyjemnie spędzili czas na świeżym powietrzu promując zdrowy styl życia i aktywność ruchową.

Na najlepszych czekały medale, dyplomy i puchary. Wśród wszystkich uczestników losowane były nagrody rzeczowe.Organizatorzy podczas ceremonii dekoracji docenili najmłodszych biegaczy wręczając im pamiątkowe puchary.  Najmłodsza uczestniczka miała 6 lat. 

Podczas zawodów sportowych prowadzone były dwie klasyfikacje: drużynowa oraz indywidualna.  

W kategorii uczniów Szkół Podstawowych wygrała Szkoła Podstawowa Nr 5 w Biłgoraju (1141 pkt.), przed Szkołą Podstawową Nr 1 w Biłgoraju (962 pkt.) i Szkołą Podstawową w Księżpolu (243 pkt.)

W kategorii gimnazja triumfowali uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Biłgoraju (396 pkt.), przed Gimnazjum w Tarnogrodzie (319 pkt.) i Gimnazjum Nr 2 w Biłgoraju (248 pkt.).

Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepiej wypadli uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju (448 pkt.). Drugie miejsce zajęło Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej (372 pkt.) a trzecie Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju (244 pkt.).   

Wyniki indywidualne:

Szkoły podstawowe, rocznik 2005 i młodsi – ­600 m. dziewczęta: 1. Milena Brodziak (SP 1 Biłgoraj), 2. Gabriela Wlaź (SP 1), 3. Łucja Pyda (SP Księżpol).

Szkoły podstawowe, rocznik 2005 i młodsi – ­600 m. chłopcy: 1. Karol Koszarny (Aleksandrów), 2. Bartłomiej Kutryn (SP 1 Biłgoraj), 3. Tadeusz Nizio (SP 1). 

Szkoły podstawowe, rocznik 1999­/2000 – 600 m. dziewczęta: 1.  Marta Mazur (SP Aleksandrów), 2. Julia Bury (SP 1 Biłgoraj), 3. Iga Matwis (SP 1)

Szkoły podstawowe, rocznik 1999­/2000 – 800 m. chłopcy: 1. Wojciech Koman (SP 1 Biłgoraj), 2. Kacper Lejb (SP 1), 3. Michał Oleszek (SP Księżpol).

Szkoły gimnazjalne, rocznik 2000­/2002  – 800 m. dziewczęta: 1. Kamila Skałecka (Znicz Biłgoraj), 2. Wiktoria Złamaniec (G-2 Biłgoraj), 3. Katarzyna Kolbuch (Znicz Biłgoraj).

Szkoły gimnazjalne, rocznik 2000­/2002 – 1000 m. chłopcy: 1. Dawid Bernaś (G-1 Biłgoraj), 2. Damian Karpik (Tarnogród), 3. Karol Koper (Hedwiżyn). 

Szkoły ponadgimnazjalne rocznik 1999 i st. – 800 m. dziewczęta: 1. Aleksandra Kapuśniak (ZSBiO), 2. Paulina Kusz (ZSBiO), 3. Magdalena Oleszek (ZSBiO).

Szkoły ponadgimnazjalne rocznik 1999 i st. – 1200 m. chłopcy: 1. Sylwester Pyda (RCEZ), 2. Mateusz Czajka (ZSBiO), 3. Łukasz Kaczor (RCEZ). 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.