Dotacje Renata Kudyba

- Reklama -

„Wilczym Tropem” w Turobinie

W minioną niedzielę „Tropem Wilczym” pobiegli również mieszkańcy Turobina.

W tym roku po raz pierwszy pobiegli również mieszkańcy Turobina. Udział wzięło 250 osób. Uczestnicy zebrali się przy kościele parafialnym. Biegli ulicą Kościelną – Rzeczną – Rynek – Kościelną. Zakończenie biegu miało miejsce przy kościele parafialnym. Jego organizatorem był ks. Władysław Turbicki, Adam Romański i Marcin Kulig. Uczestnicy są pod wrażeniem, że tak młody człowiek jak Marcin Kulig tak aktywnie działał. Swojego zachwytu nad organizacją biegu nie krył również Michał Mulawa, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego. Swoje uznanie wyraził na profilu facebbokowym.

- Reklama -

Ideą projektu biegowo-edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Celem biegu jest upamiętnienie ostatnich obrońców wolności, walczących na ziemiach polskich jeszcze po zakończeniu II wojny światowej, i jest największym biegiem pamięci w Polsce. Biegi odbywają się po raz piąty, a ich ogólnopolskim organizatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja.

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest też największą imprezą masową towarzyszącą obchodom „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Święto ustanowione z inicjatywy śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego obchodzimy 1 marca.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.