- Reklama -

Wieża niezgody

Mieszkańcy gminy Biszcza nie chcą w swoim otoczeniu stacji bazowej telefonii komórkowej. Złożyli w tej sprawie petycję do władz Starostwa Powiatowego. Po kilku miesiącach otrzymali odpowiedź.

Mieszkańcy gminy Biszcza złożyli do Starostwa Powiatowego petycję w sprawie wydania pozwolenia na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej T-Mobile Polska S.A. w ich miejscowości.

We wrześniu 2019 roku odbyło się zebranie sołeckie, na którym były władze gminy Biszcza oraz przedstawiciel firmy T-Mobile. Po rozmowie z przedstawicielem wszyscy obecni na zebraniu nie wyrazili zgody na to, aby inwestycja w przyszłości powstała w planowanym miejscu, to jest w pobliżu szkoły podstawowej i przedszkola w Biszczy oraz domów jednorodzinnych zamieszkałych przez rodziny z małymi dziećmi i osoby z grupy o podwyższonej wrażliwości na negatywne oddziaływanie promieniowania.

My, wszyscy mieszkańcy Biszczy, zwracamy się z serdeczną prośbą o niewydanie pozwolenia na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej T-Mobile Polska S.A. Ta „stacja” ma stanąć na terenie działki gminnej, tj. stadionie BKS ALBATROS. Ten stadion jest wykorzystywany do nauki wychowania fizycznego w szkole. Szkoła znajduje się 300 metrów od stadionu, na którym ma być owa inwestycja. Nie tylko w czasie nauki szkolnej, ale także i poza lekcjami dzieci chodzą tam na mecze czy treningi – twierdzą mieszkańcy, którzy podpisali się pod petycją. Dodają, że chodzi im o zdrowie, a nie bunt przeciwko telefonii komórkowej, bo przy obecnym postępie technologii prawie każdy ma telefon komórkowy i prawie każdy z niego korzysta. – Niech nadajnik będzie usytuowany w bezpiecznym miejscu, z dala od zabudowań, a nie w skupisku mieszkających tam ludzi – dodają.

- Reklama -

Mieszkańcy podkreślają, że niektórzy z nich, będąc właścicielami nieruchomości sąsiadujących z nieruchomością, na której planowana jest realizacja inwestycji, są bezpośrednio zainteresowani tym, aby inwestycja nie została zrealizowana. Zauważają, że liczne badania naukowe wykazują bardzo negatywny, niejednokrotnie posiadający skutki śmiertelne, wpływ fal elektromagnetycznych emitowanych przez stacje bazowe na zdrowie i życie nie tylko ludzi, ale i zwierząt, ptaków, pszczół, a także roślin.

Na początku stycznia br. otrzymali odpowiedź ze Starostwa. – Dla inwestycji nie jest prowadzone postępowanie administracyjne o udzielnie pozwolenia na budowę, jak również nie zostały wydane decyzje lub zgody na budowę przedmiotowej inwestycji – informuje starosta Andrzej Szarlip. Dodaje, że do  8 stycznia br. do urzędu nie wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę stacji bazowej sieci T-Mobile w Biszczy. Zapewnia, że z chwilą wpłynięcia wniosku o wydanie pozwolenia na budowę tej inwestycji urząd powiadomi o wszczęciu postępowania administracyjnego właścicieli, użytkowników wieczystych lub zarządców nieruchomości znajdujących się w obszarze oddziaływania obiektu.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. RENEGAT mówi

    Zabrać wieśniakom komórki niech jajami dzwonią.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.